Видання присвячене 100-річчю п’ятидесятницького руху в Україні.

Київ. 16 вересня. УНІАН. У Києві презентовано науково-популярне видання про історію п’ятидесятництва в Україні.

На презентації видання  в агентстві УНІАН видавець Ігор Степурін повідомив, що книга "Історія п’ятидесятництва в Україні" підготовлена групою дослідників та видана за підтримки видавництва "Саміт-книга" і вона є частиною ювілейної програми святкування 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні.

У Києві презентовано ювілейне науково-популярне видання про історію п’ятидесятництва в Україні до 100 - річчя руху (відео)

Доктор філософських наук, дослідник історії протестантизму Михайло Мокієнко зазначив, що ювілейне видання містить систематизований історичний матеріал від зародження п’ятидесятницького руху до кінця 80-х рр. ХХ ст.

"Особливу увагу звернено на релігійний та політичний контекст становлення п’ятидесятництва, діяльність першопрохідців та ідейних натхненників, місійну активність та інституційний розвиток руху. Також розглянуті особливості державної політики у релігійній сфері, регіональні виміри п’ятидесятництва, його богословські трансформації в досліджуваний період", - підкреслив він.

Мокієнко зазначив, що ця книга показує перехід п’ятидесятників "від гнаної меншості до впливової меншості". За його словами, святкуючи ювілей, необхідно зосередитися на витоках — "на місійному складнику руху, на суспільному впливі, діалогічності та інших наголосах, втрачених у 50-60-х роках. Адже хибне сприйняття п’ятидесятництва й сьогодні домінує в певних колах".

Мокієнко зазначив, що дуже важливо відновити історичну справедливості стосовно п’ятидесятників, безпідставно дискредитованих у добу атеїзму. За його словами, тепер для цього є всі передумови, оскільки є доступ до всіх архівів, можна реабілітувати досі не реабілітованих.

Мокієнко розповів, що над книгою працювали, зокрема, кандидат філософських наук Олег Борноволоков, який написав початкові розділи, дослідник історії п’ятидесятництва Дмитро Коваль, який більше спеціалізується на дослідженні західноукраїнського п’ятидесятництва, кандидат філософських наук Михайло Хром’як, який досліджує цей рух на Закарпатті.

Письменниця Надія Гербіш зазначила, що дуже важливо зрозуміти, чому радянська пропаганда намагалася дати цьому руху наліпку "сектанти", щоб оцінити цей рух. Адже  відверте проговорення проблемних питань веде до швидшого порозуміння і розвитку.

Видавець Степурін повідомив, що книга обов’язково буде в церквах, а також в книжковому інтернет-магазині Yakaboo і на сайті видавництва "Саміт-книга".

У Києві презентовано ювілейне науково-популярне видання про історію п’ятидесятництва в Україні до 100 - річчя руху (відео)

Ігор Степурін зазначив, що така книга може з’явитися і в книгарнях, якщо вони висловлять таку зацікавленість. За його словами, наклад книги - 3 тисячі екземплярів.

На презентації видання, український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук Ігор Козловський, який пройшов полон так званої "ДНР",  зазначив, що дуже важливо, щоб діяльність цього руху була досліджена в незалежній Україні. За його словами, саме п’ятидесятники на окупованій території Донбасу були стійкими в своїх поглядах і надавали підтримку.

У відповідь Михайло Мокієнко зазначив, що у  найближчий час може бути підготовлено дослідження діяльності цього руху в сучасний період.

Глибоке знання історії дає можливість бачити сьогодення під особливим кутом, відповідно реагувати на насичені і суперечливі події в нашій країні та молитися за Україну в трьох вимірах: як за народ, як за державу, як за  територію.