Наступними у президентському рейтингу є Петро Порошенко із результатом 16% серед тих, хто визначився та піде на вибори, а також Юлія Тимошенко та Юрій Бойко - по 10%.

Київ. 13 грудня. УНІАН. Рейтинг президента України Володимира Зеленського стабілізувався на 25%.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, презентуючи результати соціологічного дослідження щодо політичних настроїв українців станом на кінець 2021 року.

"Якщо говорити про головний політичний підсумок року, то, по суті, бліцкригу по різкому обвалу рейтингу Володимира Зеленського не відбулося. Піковий результат Зеленського був на початку вересня і становив 32%, потім почалася де-факто інформаційна війна між Володимиром Зеленським та Рінатом Ахметовим і протягом жовтня рейтинг Володимира Зеленського упав на 7% і зупинився на 25%", - зазначив він.

За словами Денисенка, наразі можна говорити, що рейтинг глави держави де-факто стабілізувався на 25-ти відсотках - це ті опитані, які визначилися з вибором та підуть на ймовірні вибори.

"Тому бліцкрига не відбулося… і приблизно у цьому ж проміжку Зеленський зустріне і новий рік, і увійде у наступний політичний сезон", - вважає експерт.

Він нагадав, що найгірший результат за всю каденцію рейтинг президента показував в лютому - 23%.

"Тобто ми можемо говорити, що 22%, 23%, 25% - це його "ядерний" електорат", - уточнив Денисенко.

Водночас, результати дослідження свідчать, що наступним у президентському рейтингу є Петро Порошенко із результатом 16% серед тих, хто визначився та піде на вибори.

За ним йдуть Юлія Тимошенко та Юрій Бойко - по 10%.

За даними опитування, за умови проведення другого туру, Зеленський виграє у всіх своїх найближчих конкурентів майже з ідентичними показниками: 56% до 44% проти Порошенка, 59% до 41% проти Бойка та 56% до 44% проти Тимошенко.

Однак, результати дослідження показують, що за підсумками року найвищий антирейтинг між собою ділять Порошенко (21%), який очолював його весь 2021 рік та Зеленський (21%), який доєднався до нього в грудні.

Якби парламентські вибори відбулися цієї неділі, то до Верховної Ради точно пройшли б п’ять партій.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, презентуючи результати соціологічного дослідження щодо політичних настроїв українців станом на кінець 2021 року.

За його словами, майже три чверті громадян (72%), як і впродовж всього року, заявляють про своє бажання голосувати на парламентських виборах, ще 23% не мають такого наміру.

"На сьогоднішній момент до парламенту чітко проходять п’ять партій, які долають 5-відсотковий бар’єр з великим запасом. І ще три партії - на межі проходження", - зазначив Денисенко.

Він додав, що за підсумками року "Слуга народу" утримує перше місце у партійному рейтингу - за неї проголосували б 19% серед тих, хто визначився і піде на вибори.

Наступними йдуть партія "Європейська солідарність (16%), "Батьківщина" (14%), "Опозиційна платформа - За життя" (13%), партія Дмитра Разумков (9%), "Сила і честь" та партія "Наші" (5%), "Українська стратегія Гройсмана" - 4%.

Дані опитування свідчать, що схильність молоді голосувати за Зеленського позначається і на найбільшій підтримці серед респондентів віком 18-24 роки його партії: серед них "Слугу народу" своїм вибором називають 27%, і навпаки, серед виборців 55 років і старше підтримка провладної партії майже в три рази менша – 10%. Натомість старше покоління частіше обирає "ОПЗЖ" – 14%, що корелює з більшою прихильністю цієї категорії до одного з лідерів партії – Бойка.

За регіонами партія "Слуга народу" лише трохи випереджає "Батьківщину" та "Євросолідарність" у Центрі країни – 15% до 12%, натомість на Заході майже вдвічі поступається "Європейській солідарності" - 12% до 21% .

На Сході провладна політсила поступається "ОПЗЖ" – відповідно 12% проти 17%, а на Півдні, навпаки, випереджає її – 19% до 16%.

Найгірші позиції за підсумками 2021 року у "Слуги народу" на Донбасі, де вона поступається "ОПЗЖ" в три рази: 8% до 26%.

Водночас за підсумками року партія "Слуга народу", яка отримувала підтримку на рівні 22-23% протягом багатьох місяців, у грудні повернулася до показника лютого 2021 року.

Натомість партія "Опозиційна платформа - За життя", яка на початку року очолювала партійні рейтинги, помітно втратила підтримку з лютого місяця – з 22% до 13% у грудні.

Дві інші партії – "Євросолідарність" та ВО "Батьківщина" – фактично зберегли рейтинги тими самими, що і на початку року.

Антирейтинг партій очолюють "Євросолідарність" та "Слуга народу" - за них у жодному випадку не проголосували б по 19% опитаних, за ними йдуть "ОПЗЖ" - 17% та "Батьківщина" - 9%.

***Соціологічне дослідження проводилося по всій території України серед 2 тис. 400 респондентів методом face-to-face з 28 листопада по 10 грудня. Вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,05%.