У поетичній збірці, яка розповсюджуватиметься безкоштовно, представлено твори 20 авторів з інвалідністю.

Київ. 24 вересня. УНІАН. У Києві презентували креативну інклюзивну книгу із застосуванням універсального дизайну «Торкнутися слова. Це можливо!», яка надрукована шрифтом Брайля та плоскодрукованим збільшеним кеглем.

У Києві презентували інклюзивну книгу «Торкнутися слова. Це можливо!» (фото, відео)

Презентація видання відбулася під час прес-конференції в УНІАН.

Учасники заходу зазначили, що в книзі представлено твори 20 авторів з різних куточків України, які мають інвалідність різних нозологій, з метою поліпшення сприйняття їх творчості, подолання стереотипів та стимулювання суспільної цікавості до інклюзивного мистецтва.

Так, твори у цій книзі доступні для всіх, адже одна книга видається у багатьох форматах: плоскодрукованим збільшеним кеглем, шрифтом Брайля, аудіоформаті МР3 та у форматі DAISY.

У книзі є QR-код, за яким можна перейти на сайт, де книгу викладено у текстовому форматі, аудіоформаті MP3 та форматі DAISY для прослуховування і завантаження.

Також на сайті можна дізнатися інформацію про проект та переглянути буктрейлер - відео про книгу та її авторів з сурдоперекладом та субтитрами англійською мовою.

До книги також додається флеш-накопичувач, на якому вона записана.

Учасники заходу повідомили, що ці книги будуть безкоштовно поширені по всій території України. Їх отримають, зокрема, всі обласні бібліотеки у всіх регіонах; інклюзивно-ресурсні центри; понад 40 шкіл та реабілітаційних центрів, які опікуються дітьми з інвалідністю.

Під час презентації президент Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Генадій Євсев’єв наголосив: «Нам дуже хотілося б, щоб таких книг було більше, більше видань, які дійсно були б зручними для всіх. І вони були в різних форматах».

Він зауважив, що книга також надрукована шрифтом Брайля.

«Генерація успішної дії» весь час виступає за те, що шрифт Брайля мусить бути. Тому що за рахунок цього формується грамотність у людей з інвалідністю по зору», - підкреслив він.

Керівник продакшн-студії «Індюк рекордс» Олексій Казанцев повідомив, що на флешці книга в аудіоформаті записана за участі самих авторів творів.

«Ми хочемо, щоб усі люди з вадами слуху, зору могли цю книгу отримати, прочитати і доєднатися до розвитку української поезії, української культури», - сказав він.

Письменниця, читець, член Національної спілки письменників України Валентина Люліч, голос якої можна почути у запису в аудіоформаті книги, відзначила важливість видання таких книг.

«Це хороша презентація поезії людей з інвалідністю. Доступність поезії людей з інвалідністю, можливість бути почутими різними верствами населення», - наголосила вона.

Своєю чергою виконавчий директор громадської спілки «Сучасний погляд» Олеся Перепеченко, зокрема, акцентувала, що ця книга має яскраву обкладинку, що стимулюватиме до читання дітей з порушеннями зору.

Вона також розповіла, що у книзі є передмова, інформація про проект та авторів, їхні біографії.

Як зазначила, член команди проекту "Торкнутися слова. Це можливо!" Ніна Асєєва, у збірці представлені вірші на різні теми, зокрема, кохання, подій на сході України тощо.

Проект реалізовано ВГО «Генерація успішної дії» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Фото з пресконферції: https://photo.unian.ua/theme/100049-prezentaciya-kreativnoy-inklyuzivnoy-knigi-s-primeneniem-universalnogo-dizayna-torknutisya-slova-ce-mozhlivo-v-unian.html