Зараз таких хворих лікують у 18 медзакладах Києва, в яких загалом наявні понад 2 тис. ліжок.

Київ. 9 вересня. УНІАН. У столичних лікарнях заповненість ліжок для хворих на COVID-19 становить 45%.

Про це на брифінгу в УНІАН повідомив голова медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО “Свобода” Олег Гелевей.

Фото УНІАН

За його словами, 5 вересня в Україні був встановлений абсолютний рекорд щодо кількості виявлення хворих на COVID-19 за добу - 2 тис. 836 випадків.

“Коронавірусна інфекція як у світі, так і в Україні та Києві не відступає… По Києву показник за минулу добу досить значний - це 310 осіб, я вважаю, що все, що більше за 300, - це велика цифра, яка, зокрема лякає майбутньою кількістю звернень людей до медичних закладів за госпіталізацією”, - зазначив Гелевей.

Він додав, що минулої доби у Києві було госпіталізовано 107 людей, що говорить про негативну тенденцію перебігу COVID-19 у столиці.

Загалом у медичних закладах міста перебуває 997 людей, із них 913 - із вже встановленим діагнозом COVID-19, а інші - з підозрою.

“Ще минулого тижня ця цифра трималася в межах 815-820 осіб… Я думаю, що якщо такий перебіг коронавірусної хвороби продовжиться, то на стаціонарному лікуванні у київських медзакладах буде більше тисячі людей. Це дуже значна цифра навіть для Києва з його потужною медичною системою”, - наголосив голова медкомісії столиці.

Із 913 госпіталізованих з COVID-19 хворих 158 пацієнтів перебувають у важкому стані, 216 - отримують кисневу підтримку, а 18 - під апаратами ШВЛ.

Гелевей також уточнив, що нині хворих на COVID-19 лікують у 18 медзакладах Києва, в яких загалом в наявності є понад 2 тис. ліжок для таких пацієнтів, тобто нині заповненість ліжок становить близько 45%.

Враховуючи це, Гелевей сподівається, що найближчим часом Київ із «жовтої» зони потрапить до «зеленої» зони.

За його даними, загалом внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби померли 930 киян.

Очільник медкомісії Києва Гелевей також зазначив, що з початку пандемії при поліклініках були створені мобільні бригади, які мають приїздити до пацієнта у випадку наявності в нього симптомів COVID-19 і за потреби робити експрес-тест на коронавірус чи госпіталізувати хворого.

“Мобільні бригади за минулу добу у Києві зробили 713 виїздів, а загалом з початку епідемії - 37 тис. виїздів”, - розповів він.

За словами Гелевея, вчора мобільні бригади відібрали 1 тис. 216 зразків для аналізу на COVID-19.

Олег Гелевей вчергове закликав містян дотримуватися карантинних обмежень та користуватися засобами індивідуального захисту і антисептиками.