Пандемія коронавірусу показала величезну проблему з кадрами у медичній галузі, наголошує Гелевей.

Київ. 23 вересня. УНІАН. У Києві через збільшення кількості лікарень для хворих на COVID-19 на інші медичні заклади лягає велике навантаження.

Через збільшення кількості лікарень для хворих на COVID-19 на інші заклади лягає велике навантаження - голова медичної комісії Києва (відео)

Про це на брифінгу в УНІАН повідомив голова медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО “Свобода”, доцент кафедри службового та медичного права КНУ ім. Шевченка Олег Гелевей.

За його словами, останнім часом в Україні щотижня на 400-500 людей зростає кількість нововиявлених хворих на COVID-19.

“Ми з величезною пересторогою чекаємо завтра-післязавтра. І я не здивуюся, якщо цифри пройдуть межу у 4 тисячі нововиявлених хворих… Ще більше лякає те, що у нас ситуація погіршується у сторону нелегкого перебігу цієї хвороби - люди більше страждають на COVID-19 середнього і тяжкого ступеню тяжкості. Це позначається на наших медичних закладах, тому їх наповнення зростає”, - сказав він.

Гелевей нагадав, що 17 вересня в Україні було зафіксовано рекорд госпіталізованих - 711 осіб.

“Це дуже значна цифра, і вона відображається на Києві тим, що у нас вже стабільно більше 1000 хворих у лікарнях. Вже скоро ми майже 20 медичних закладів долучимо до боротьби. А на інші медзаклади лягає дуже велике навантаження", - наголосив він.

За словами голови медкомісії Києва, у лікарнях, які не лікують хворих на COVID-19, є проблеми з кадрами, адже туди доправляють хворих, яких раніше відправили б до іншої лікарні, тому на лікарів лягає велике навантаження і деякі з них звільняються.

“Пандемія коронавірусу показала величезну проблему з кадрами у медичній галузі", - підкреслив Гелевей.

Крім того, Голова медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО «Свобода», доцент кафедри службового та медичного права КНУ ім. Шевченка Олег Гелевей наголосив, що за направленням лікаря у столиці мають проводити планові обстеження. Наприклад, онкоцентр на вул. Верховинній працює - там проводять обстеження, якщо є негайна необхідність, але для цього потрібне направлення від сімейного лікаря чи лікаря-спеціаліста.

Відповідаючи на запитання про те, що робити пацієнтам, яким необхідна планова госпіталізація чи обстеження, які обмежені у столиці, через те, що вона перебуває у «помаранчевій» зоні, Олег Гелевей зазначив, що у разі наявності направлення лікаря, такі обстеження мають проводити.

«У нас є медичні заклади, які працюють в ургентному режимі. Якщо у вас буде направлення від сімейного лікаря, який казатиме, що вам треба негайно проводити те чи інше обстеження, то вам його зроблять. Наприклад, онкоцентр на вулиці Верховинній працює - там проводять обстеження, якщо є негайна необхідність, але для цього потрібне направлення від сімейного лікаря чи лікаря-спеціаліста», - зазначив  Гелевей.