Активісти Євромайдану запропонували опозиції програму дій після зміни влади

Київ. 10 грудня. УНІАН. Активісти Євромайдану запропонували опозиції план дій, який регламентуватиме дії нової влади після зміни діючої.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив громадський активіст Ігор Луценко.

“Програма революції є, насправді, законодавчим пакетом, основою для кількох десятків законопроектів, які необхідно прийняти починаючи з першого дня роботи нових органів влади”, - сказав Луценко.

За його словами, програма дій була розроблена на основі петиції, підписаної діячами мистецтва та громадськими активістами минулого тижня й офіційно схваленої представниками опозиції.

Як зазначив юрист Андрій Козлов, програма представлена громадськості й знаходиться на стадії обговорення.

“Зараз проходить обговорення суті програми в Інтернеті. Люди можуть залишити свої коментарі та зауваження, які ми уважно вичитуємо й вибираємо найголовніше... Далі ми очікуємо офіційної позиції опозиції, яка підтримає або не підтримає програму. Але навіть якщо не підтримають - ми продовжуватимемо тиснути громадськістю, щоб вони розглянули наші пропозиції та прийняли план дій”, - сказав Козлов.

Крім того, за словами активістів, завтра програма дій буде представлена на засіданні Європарламенту. “Цей же документ завтра буде представлений у Європейському парламенті нашими представниками, щоб Європа знала, що громадськість має свою вже сформовану думку та бачення того, як повинно бути після того, як Янукович піде”, - сказав Луценко.

Зокрема, громадські активісти в програмі пропонують звільнити політичних ув’язнених, які протиправно утримуються під вартою після подій на Банковій 1 грудня; відвести спецназ із вулиць Києва та інших міст України й повністю припинити насильство по відношенню до мирних демонстрантів; домовитися про гарантії незастосування репресій до учасників демонстрацій. Крім того, активісти вимагають проведення дострокових виборів Президента України в 2014 році, підписання Угоди про асоціацію з ЄС, проведення судової реформи, ухвалення законів про прокуратуру, про люстрацію суддів і представників силових структур.

Як повідомляв УНІАН, петиція була представлена громадськості 7 грудня. Її ініціювали Ірена Карпа, Олександр Положинський, Тарас Прохасько, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Іван Леньо, Антін Мухарський та інші.

З 21 листопада на Майдані Незалежності в Києві почалася акція, учасники якої виступили проти рішення уряду Миколи Азарова призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

29 листопада Президент України Віктор Янукович у Вільнюсі не підписав Угоду про асоціацію.

30 листопада рано вранці бійці «Беркута» штурмували мирну акцію на підтримку євроінтеграції України на Майдані Незалежності. Десятки людей були жорстоко побиті.

1 грудня, у Києві на вулиці вийшло більш як півмільйона громадян, обурених жорстоким розгоном Євромайдана.

Того ж дня провокатори з масками на обличчях влаштували зіткнення під Адміністрацією Президента України, в результаті яких постраждали сотні учасників акції протесту й правоохоронців При цьому від рук співробітників правоохоронних органів постраждали понад 50 українських та іноземних журналістів.

8 грудня на Народне віче в Києві вийшла приблизно така ж кількість людей, як і 1 грудня. Опозиція заявила, що в акції взяли участь близько мільйона людей. Проте МВС наполягає, що в Києві було лише 100 тисяч учасників акції протесту.