Київ. 11 листопада. УНІАН. Асоціації малого і середнього бізнесу виступають проти внесення змін до Податкового кодексу у частині можливого посилення контролю за здійсненням розрахункових операцій підприємцями 1-3 груп спрощеної системи оподаткування. Як відзначили представники асоціацій під час прес-конференції в УНІАН, вони готові до нових акцій протесту, якщо їх думку не буде враховано.
«Ми хочемо сказати владі, що ми готові обстоювати свої права, - сказав на прес-конференції голова Всеукраїнського комітету «Наступ» Руслан Секела. – Ми пропонуємо не включати до проекту бюджету на 2014 рік норми, проти яких підприємці виступили ще у 2010 році. А саме – введення книги обліку доходів і витрат під час продажу ввезених товарів, використання касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій - УНІАН) і зобов'язання вести облік запасів товарів, ввезених до 1 січня 2014 року».
Разом з тим, за словами Секели, інформація про те, що такі зміни будуть внесені до Податкового кодексу для формування проекту бюджету на 2014 рік, є неофіційною.
«Інформація неофіційна – ніхто проекту бюджету не бачив. Нам про це сказала народний депутат Оксана Продан. Не довіряти їй у нас немає підстав. Проте ми звертаємося до влади, щоб до нас прислухалися», - сказав Секела.
Він також звернув увагу, що на даний момент підприємці готують звернення до влади і мають намір надіслати їх до Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів і Ради підприємців при уряді.
«Поки ж ми інформуватиме підприємців про те, що на них чекає, якщо зміни до Податкового кодексу все ж буде прийнято», - сказав Секела.
Як повідомляв УНІАН, з 1 січня 2013 року в Україні набрали чинності законодавчі норми про дистанційний моніторинг касових операцій, який передбачають впровадження системи електронної касової звітності.
10 січня Кабінет міністрів України виступив з вимогою обладнати касові апарати модулями безпеки, розробленими Національним банком, для попередження перекручення або знищення даних про проведені розрахункові операції. Відповідні зміни Кабмін затвердив постановою №6 від 9 січня 2013 р.
Одночасно з 1 січня 2013 року набрала чинності норма про перехідний період для підприємців, відведений спеціально для того, щоб дати їм можливість обладнати касові апарати необхідними пристроями. Перехідний період мав закінчитися 1 липня 2013 року.
Разом з тим ряд народних депутатів – представників усіх фракцій парламенту - виступили з пропозицією продовжити процес обладнання касових апаратів, однак відтермінувати настання відповідальності за необладнані касові апарати. Таке рішення було ухвалене парламентом і підтримане Президентом України.
Віктор Янукович підписав закон про відтермінування до 1 липня 2014 року накладення штрафів за відсутність у підприємців касових апаратів з модулями для формування електронної звітності.
У липні Міністерство доходів і зборів України затвердило реєстр реєстраторів розрахункових операцій і визначило 53 моделі касової техніки, що відповідає сучасним вимогам і забезпечує передачу контрольно-звітній інформації в органи доходів і зборів.
Законом визначено кілька груп підприємців, які можуть працювати за спрощеною системою. До першої групи належать дрібні підприємці з обсягом доходу до 150 тис. грн, які не мають найманих робітників. До другої групи - фізичні особи, які мають обсяг доходу 1 млн грн і мають право наймати 10 робітників. До третьої групи належать фізичні особи - підприємці з обсягом доходу не більш як 3 млн грн і кількістю найманих осіб до 20. Для таких підприємців ставку податку встановлено на рівні 3% або 5%, залежно від того, з ПДВ або без ПДВ ведеться їх діяльність.