Українці найбільше довіряють Кличку та ЗМІ – опитування

 Київ. 11 жовтня. УНІАН. Українці серед політиків найбільше довіряють лідеру партії «УДАР» Віталію Кличку.

Про це свідчать результати опитування громадської думки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), які були оприлюднені сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.

Як зазначив керівник відділу досліджень IFES Ракеш Шарма, зокрема, 42% опитаних дуже довіряють В.Кличку чи скоріше довіряють, в той час як 40% не зовсім довіряють або взагалі не довіряють.

Що стосується решти політичних лідерів, то, за словами Р.Шарма, більшість українців кожному з них переважно довіряють мало чи не довіряють взагалі. Так, Президенту України Віктору Януковичу довіряють 32%, а не довіряють 59%; прем'єр-міністру Миколі Азарову, відповідно, 30% та 61%; голові Ради об'єднаної опозиції “Батьківщина” Арсенію Яценюку 24% та 64%, лідеру КПУ Петру Симоненку 24% та 53%.

В той же час рівень довіри до Юлії Тимошенко склав 21%, в той час як не довіряють їй 66%, до голови Верховної Ради Володимира Литвина з довірою ставляться 19% опитаних, а не довіряють йому 70%. При цьому 63% опитаних не довіряють лідеру “Свободи” Олегу Тягнибоку, а 18% навпаки довіряють; а от лідеру партії “Україна - вперед” Наталії Королевській довіряють 12%, в той час як не довіряють 69%.

Р.Шарма також додав, що низький рівень довіри до Президента можна пояснити низьким рівнем задоволеності тим, як він справляється протягом останнього року з вирішенням ряду важливих питань, особливо економічних проблем.

Що стосується організацій, то тут українці найбільше довіряють засобам масової інформації (63% довіряють і 28% не довіряють). В той же час частка тих, хто довіряє кільком інститутам місцевого рівня, перевищує частку тих, хто їм не довіряє. Так, мерові міста (голові сільради) 49% опитаних довіряють, а 39% не довіряють; міській (сільській) раді довіряє 47% опитаних, а не довіряють - 41%. В той же час 43% респондентів довіряють Збройним силам України, в той час як 37% - не довіряють.

Низькими є і показники довіри до Кабміну (28% та 63% відповідно) та до Верховної Ради України (23% та 68% відповідно).

Опитування проводилося з 15 по 27 вересня поточного року. Опитано було 1512 респондентів. Похибка становить 2,53%. Фінансування було виділено Агентством міжнародного розвитку (USAID). Саме ж опитування та опрацювання даних проводилося Київським міжнародним інститутом соціології.