Аграрна біржа планує ввести ф'ючерсний контракт у гривні через 2-3 роки

 Київ. 11 вересня. УНІАН. Аграрна біржа планує ввести ф'ючерсний контракт у національній валюті через 2-3 роки, після того, як учасники ринку навчаться працювати на біржі, повідомив на прес-конференції в УНІАН керівник Аграрної біржі Олександр Марюхнич.

«Перед тим, як вводити ф'ючерсний контракт, нам потрібно навчити учасників ринку користуватися електронною системою. Після цього через 2-3 роки можна говорити про ф'ючерсний контракт у національній валюті», - сказав О.Марюхнич, зазначивши, що для хеджування ризиків учасникам біржі потрібно мати статистику цінових коливань, яка на сьогоднішній день ще не сформована.

За словами керівника Аграрного союзу Геннадія Новикова, близько 90% українських товаровиробників на сьогодні не вміють користуватися електронними біржовими інструментами.

«Найбільший позитив у тому, що біржа почала вчити, як правильно на ній працювати. А це означає, що вона формує свою клієнтську базу», - додав Г.Новиков, зазначивши, що на сьогодні в Україні працюють близько 56 тис. аграрних компаній.

О.Марюхнич зазначив, що фахівці Аграрної біржі проводять безкоштовне навчання для агровиробників і приватних брокерів із роботи з електронною платформою, на якій працює біржа, й на сьогодні навчання пройшли близько 200 організацій.

Директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Кваша зазначив, що Аграрна біржа дозволяє отримувати оперативну інформацію щодо укладених експортних контрактів, що дає можливість прогнозувати ситуацію на ринку й оперативно на неї реагувати. «Я як директор департаменту... маю два інструменти - дані митної служби й дані Аграрної біржі. Біржа наперед дає індикатор, що на внутрішньому ринку укладено угоди на експорт, і я маю інформацію про те, чого очікувати найближчим часом на внутрішньому ринку. А коли відбувся факт експорту, я вже отримую реалізовану продукцію (за даними митниці про експорт — УНІАН), і мені вже немає на що реально впливати, коли я формую стратегію щодо цінового балансування на ринку», - пояснив С.Кваша.

Як повідомляв УНІАН, Аграрна біржа готується до створення термінового ринку, який включає повноцінну роботу клірингового центру, ф'ючерсні контракти в національній грошовій одиниці, електронну платформу торгів та інші новації.