Україні із понад 40 тис. громадських організацій лише 15% з них намагаються впливати на владу – Громадська палата

Київ. 22 лютого. УНІАН. Із понад 40 тис. існуючих в Україні громадських організацій лише близько 15% з них ведуть реальний діалог з владою, намагаються впливати на неї та беруть участь у дорадчих органах; інші ж займаються волонтерською діяльністю або саморекламою.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявила керівник виконкому створеної нещодавно Громадської палати України Неля ТКАЧУК.

 

За її словами, проблема більшість громадських і професійних організацій у тому, що вони намагаються в чомусь протистояти державі, але так і неспроможні налаштувати конструктивне співробітництво як між собою, так і між владою, що і послаблює їх.

"Отже, таким чином контроль за діями влади в Україні є надто слабким, і для його посилення, створення ефективних умов співпраці, конструктивного діалогу з владою, контролю над нею за ініціативи представників ряду громадських організацій областей нещодавно створено Громадську палату України, яка ставить за мету об’єднати громадян для задоволення та захисту їх законних інтересів у всіх сферах життєдіяльності", - сказала Н.ТКАЧУК.

У свою чергу присутній на прес-конференції генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати Петро ПЕТРИЧЕНКО зауважив, що при прийнятті рішень влада повинна враховувати досвід неурядових організацій, оскільки саме вони є посередниками між громадою та владою. "Але у більшості регіонів прийшли до керівництва громадських рад або люди, лояльні до влади, або делеговані владою, або ці ради очолили представники влади... Отже, складається враження, що така кількість існуючих в Україні громадських організацій створена владою для контролю над ними або для розпорошення, нівелювання їх реальних дій", - сказав П.ПЕТРИЧЕНКО.

У той же час, за його словами, основні проблеми, які стоять на перешкоді ефективній взаємодії громадських організацій і влади, - це, насамперед, небажання останньої у співпраці, непрозорість її дій, відсутність інформації про її рішення, імітація соціального діалогу з громадськістю.

"Втім, ми все ж розраховуємо на те, що влада нас почує та почне допомагати розбудовувати громадянське суспільство та співпрацювати з ним, а не діяти за принципом "я начальник - ти дурень", - зазначив П.ПЕТРИЧЕНКО.