В Україні створено спеціалізований сайт щодо зловживань при проведенні державних тендерів

Київ. 20 жовтня. УНІАН. В Україні створено спеціалізований інтернет-ресурс Партнерства «За чесні державні закупівлі» щодо зловживань при проведенні державних тендерів.

Як повідомила сьогодні на прес-конференції в УНІАН глава секретаріату Партнерства «За чесні державні закупівлі» Алла ВОЛОШИНА, сайт www.integrity.pp.ua починає функціонувати сьогодні, 20 жовтня.

 

Він дозволить всім бажаючим громадянам і бізнесу заявляти про зловживання, допоможе громадським організаціям моніторити тендери. «До тебе залізли в кишеню - розкажи про це все, зараз і швидко. Це - наш ресурс», - відзначила А.ВОЛОШИНА.

«Річ у тому, що в Україні слова «корупція» і «тендер» - це слова-синоніми, щорічні втрати становлять близько 40 млрд. грн., і це наші з вами гроші, це третина всіх грошей, які обертаються в системі державних закупівель», - зазначив президент ТО «ТОРО» контактної групи в Україні Transparency International Олексій ХМАРА.

За його словами, сайт інтерактивний, там можна буде обговорювати проблему, вести блог, там проводитимуться тренінги експертів з проведення закупівель тощо. При цьому заявити про корупцію можна за допомогою «червоної кнопки» на сайті. «Інформація заноситься до загальної бази, після чого формується загальна сума зловживань за різними напрямами. Ми так сформували систему, що можемо відстежувати зловживання за категоріями, наприклад, освіта, медицина, держслужбовці, місцевий рівень, всеукраїнський... Умовно кажучи, вводите прізвище відомого політика - і якщо хоч раз у житті він попадався на корупції при закупівлях, ви побачите, всі суми, скільки було вкрадене», - сказав О.ХМАРА.

За його словами, при тому, що ресурс можна назвати «народним реєстром хабарників і корупціонерів у тендерних закупівлях», неперевірена інформація в базу не потрапляє. Ресурс гарантує анонімність джерела, але і вимагає правдивості факту.

Наприклад, як і на сайті «Вікілікс», тут обов'язковим є посилання на джерело, внесення до бази копії документа, підтверджуючого, що факт відбувся. «По-друге, ми самі проводитимемо невеликі внутрішні розслідування, де з'ясовуватимемо, чи мав місце факт, чи це просто сусід «за межу», умовно кажучи. А в третіх, ми паралельно робитимемо звернення до правоохоронних органів, це обов'язкова умова, так зване повідомлення про злочин, і 10-денне реагування на наш факт порушення проблеми. Їхні відповіді ми також розміщуватимемо, щоб люди могли побачити, що думає про це держава, що громадськість...», - сказав О.ХМАРА.

За його словами, завдяки ресурсу наступного року його реалізатори зможуть заощадити для України мінімум 400 млн. грн. «Ми чекаємо, що на кінець року на ресурсі буде зареєстровано більш як 300 експертів, які щодня займаються питаннями держзакупівель і зможуть консультувати бажаючих громадян. Ми чекаємо, що впродовж року з'явиться як мінімум 200 конкретних випадків корупції різного рівня в організації держзакупівель, і ми знаємо, що вже 50 таких випадків нами напрацьовано, узагальнено і вони введені в нашу базу», - сказав О.ХМАРА. За його словами, ресурс допоможе тому, щоб винних у корупції було притягнуто до відповідальності.

Довідка УНІАН. Партнерство «За чесні державні закупівлі» є постійно діючим об'єднанням неурядових організацій, ЗМІ, бізнес-організацій, аналітичних центрів та індивідуальних членів. Метою партнерства є зниження рівня корупції у сфері держзакупівель. Об'єднання також бере участь в реформуванні тендерного законодавства України тощо.