Крим обходить конкурентів

(Інтерв'ю з творцем проекту «Нікітський Палац» Г. О. Жильцовим)

 Нерухомість в Криму виходить на новий рівень популярності. За останній час кількість угод купівлі об'єктів нерухомості збільшилася в кілька разів, причому своєю частинкою півострова масово прагнуть обзавестися як громадяни України, так і росіяни. Ми попросили одного з найбільш активних гравців на ринку кримської нерухомості, творця проекту «Нікітський Палац» та акціонера компанії «Південний берег» Г.О.Жильцова, поділитися своїм баченням ситуації і прогнозами подальшого розвитку ринку курортної нерухомості Криму.

- Різке зростання кількості угод купівлі кримської нерухомості - це явний наслідок останніх подій на світовій політичній арені, - говорить Геннадій Олександрович. - На тлі суспільних заворушень на популярних світових курортах Крим з його історичною та культурною близькістю до Росії продовжує залучати своєю безпекою. Крім того, у Криму завжди були й інші «козирі», що дають явну перевагу перед іншими країнами в ролі курорту і місця для постійного проживання.

- Чи не виходить дорожчою нерухомість у Криму? Адже Інтернет наповнений вигідними пропозиціями про купівлю нерухомості за кордоном. У Болгарії чи Іспанії можна купити апартаменти за 40000 євро.

- Таких пропозицій в Інтернеті дійсно багато. Однак завжди варто зробити хоча б попередній аналіз, перш ніж робити будь-яку покупку. Ми займаємося будівництвом комплексів класу De-Luxe. У цьому сегменті таких цін, як Ви назвали, - немає в принципі, тому що в собівартість квадратного метра входить власна інфраструктура комплексу, пляж, а в деяких випадках навіть власний парк. De-Luxe у Французькій Рив'єрі Вам коштуватиме набагато дорожче, ніж у Криму, просто небагато хто знає про те, що в Криму вже з'явилися комплекси світового рівня інфраструктури та сервісу. У придбанні нерухомості за кордоном таїться безліч підводних каменів. Мовний бар'єр, чужий менталітет, не завжди сприятливий клімат. Завжди варто пам'ятати, що це - інша країна з безліччю законів і вимог. До речі, процес оформлення візи неминуче займає тривалий час. І якщо в Туреччині чи Хорватії все рано чи пізно логічно завершиться дозволом на покупку, то в благополучній Іспанії отримати візу на всю родину буде ще складніше. В Україні ситуація протилежна.

- Тобто в Криму росіянин може без проблем придбати будь-яке житло?

- Звичайно. Це звичайний договір, зауважте - російською мовою.

- Тим не менше, рівень і якість життя за кордоном істотно вища, ніж у країнах колишнього СНД. Крім того, закордонні курорти славляться бездоганним сервісом.

- У межах 5-зіркових готелів - так. Але ж це стосується тільки нетривалого періоду відпочинку. Зовсім інша справа - нюанси повсякденного життя. Купуючи нерухомість за кордоном, власнику обіцяних «елітних апартаментів» часто доводиться обмежуватися басейном, або шукати місце на громадських пляжах, де маса настирливих торговців може зіпсувати будь-який відпочинок.

- Ситуація зовсім як на Кримських пляжах.

- Хіба що на загальнодоступних. Будь-який по-справжньому елітний житловий комплекс обов'язково буде обладнаний власним пляжем для своїх клієнтів та їх гостей. Найбільш рушійна мотивація купівлі апартаментів в Криму - забезпечити собі й родині по-справжньому комфортний, безпечний відпочинок, який допоможе відновити сили після напруженої роботи. Цьому неодмінно сприяє Кримський клімат. Ще за царських часів політики, художники, письменники кожне літо поверталися до Криму за свіжими силами, будували тут палаци й маєтки, щоб кожен рік мати доступ до всеочисної сили Криму. Коли ми просто насолоджуємося прогулянками по парках і садах Південного берега, ми не замислюємося про те, що саме повітря тут лікує. А, приміром, ялівцевих лісів на мисі Мартьян досить, щоб очистити від забруднень територію невеликого міста. У свою чергу, Нікітський ботанічний сад і парк Монтедор, які знаходяться неподалік, також сприяють відновленню сил і здоров'я завдяки великій кількості хвойних насаджень. Крим - унікальне місце, де можна просто гуляти і отримувати допомогу від красивої природи.

- Чудова картина, однак важко посперечатися з тим, що в Криму є так званий «мертвий сезон». Чи не втратить півострів привабливості в очах власників нових апартаментів, коли літо і наплив туристів закінчаться?

- Крім відпочинку на пляжі або в СПА-салоні (вони, до речі, успішно конкурують з європейськими), існує маса можливостей для приємних і корисних розваг. Гора Ай-Петрі на Південному березі Криму - повноцінний гірськолижний курорт для новачків і досвідчених лижників. У будь-який час року на ПБК і в горах широко поширений кінний спорт, катання на квадроциклах або снігоходах. Для любителів екстриму і змагань - полювання в кращих угіддях Криму. А рибалка і дайвінг? Занурюватися під воду і досліджувати Чорне море можна навіть у січні за рахунок прийнятної температури. До речі, Ви ловили коли-небудь барабуля чи керченські оселедці? Ні? - Дуже раджу. Так що за розвагами летіти та їхати далеко не треба: всі вони сконцентровані на Південному березі Криму. Можна сміливо стверджувати про цілорічну затребуваність півострова у туристів. До того ж останні прогнози говорять про те, що в Болгарії, Туреччині, Єгипті та інших курортах незабаром буде неможливо відпочивати влітку через сильну спеку. І навпаки - у Криму сезонність буде менш виражена і основний сезон буде тривалішим.

- Тобто, ви вважаєте, в майбутньому популярність Криму як курорту тільки зростатиме?

- Абсолютно вірно. Не останню роль у цьому відіграватиме споріднений росіянам менталітет. За деякими даними, півострів цього літа прийме близько 6,5 млн. гостей. Розумієте, із закордонними курортами у нас дуже велика різниця в історичному минулому і панівній релігії. Особливої обережності вимагає постійне проживання в мусульманських країнах, де повсякденна поведінка регламентується строгими моральними нормами. Одна справа - провести пару тижнів у готелі, де все поставлено на службу туристам, і зовсім інша - мати справу з можливими проблемами через незнання статутів чужої країни. Крім того, мовний бар'єр може стати перепоною у спілкуванні, навіть якщо ви сильні в англійській. В Іспанії, наприклад, для комфортного проживання вам доведеться обов'язково вивчити державну мову. Ви ж не відправите маленьких дітей з бабусею на відпочинок до Іспанії? Звичайно ні, тому що вони не знають мови. А якщо, не дай Бог, щось трапиться, а у Вас не відкрита віза? У цьому плані російськомовний Крим, який завжди був історично і культурно близький до Росії, - варіант ідеального курорту, що поєднує в собі західні привілеї і звичний комфорт. У цій ситуації не може не радувати гідне визнання півострова громадянами Росії та Україні. І не забувайте про унікальний клімат Криму.