Київ. 2 березня. УНІАН. ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Ремо» (м. Свердловськ) заявила про початок серійного виробництва нових вдосконалених пристроїв плавного пуску електродвигунів, що використовуються в гірничо-шахтному обладнанні.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив технічний директор, керівник науково-технічного центру «Ремо» Сергій ШМАНЬОВ.
За його словами, вже до кінця першого кварталу цього року компанія запланувала змонтувати й запустити в експлуатацію 25 ППП-125, які будуть встановлені на ГШО, що експлуатується на шахтах ДП «Свердловантрацит». До кінця цього року компанія планує випустити 100 одиниць обладнання.
С.ШМАНЬОВ зазначив, що новий пристрій, який за рядом параметрів є унікальним і не має ні вітчизняних ,ні зарубіжних аналогів, уже пройшов успішні випробування на базі державних вуглевидобувних підприємств, зокрема на шахтах об'єднання ДП «Свердловантрацит».
За словами С.ШМАНЬОВА, пристрій ППП-125 призначено для здійснення плавного дистанційного запуску й зупинки трифазних асинхронних електродвигунів із короткозамкнутим ротором, експлуатованих у трифазних мережах змінного струму частотою 50 Гц, і виконаний у вигляді додаткової приставки. Прилад має вагу всього 50 кг, що в 5-8 разів менше існуючих у світі аналогів. Виходячи з результатів дослідної експлуатації, визначено, що встановлення приладу істотно знижує зношуваність гірничих стрічкових конвеєрів, підвищує запас їх міцності, а також знижує в середньому на 10-15% енерговитрати, пов'язані з їх експлуатацією. За розрахунками фахівців компанії, термін окупності цього обладнання за рахунок енергоефективності й зниження ризиків простою обладнання може коливатися від 4 місяців до 1 року.
«Ми розраховуємо на увагу до нашого виробу з боку керівників шахт і фахівців Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Оскільки, при невеликих витратах на придбання, винайдений нашими фахівцями пристрій плавного пуску дозволяє в рази збільшити термін служби шахтних механізмів і надійність транспортування вугілля із забоїв, при цьому знизивши витрати на придбання нового обладнання й обслуговування існуючого», - сказав технічний директор.
С.ШМАНЬОВ також зазначив, що в 2011 році в планах розробників НТЦ «Ремо» запропонувати пристрій на світовому ринку вуглевидобувного обладнання. Перш за все, пристрій може бути затребуваний у країнах СНД (в основному, в Росії та Казахстані), а також у Польщі, Китаї, США, Індії, Австралії та Індонезії. Наразі фахівці компанії вивчають можливості сертифікації й просування приладу за кордоном.