Народна екологічна партія вимагає від органів влади вжити невідкладних заходів із запобігання повені

Київ. 26 лютого. УНІАН. Народна екологічна партія (НЕП) вимагає від уряду та органів місцевого самоврядування вжити невідкладних ефективних заходів із запобігання повені.

Про це йдеться у заяві партії, ухваленій на V з’їзді, яку озвучив голова НЕП Валентин СЕРДЮК на прес-конференції в УНІАН.

Він наголосив, що в Україні склалась вкрай небезпечна екологічна ситуація.

В.СЕРДЮК підкреслив, що серед екологічних проблем в Україні особливе місце займає проблема підтоплення. За його словами, “більше 15 млн. людей сьогодні мешкають на підтоплених територіях, що займають понад 17% загальної площі країни, а щорічні економічні збитки від підтоплення оцінюються в мільярди гривень”.

У заяві сказано, що, незважаючи на катастрофічні наслідки минулорічної повені, профілактичні заходи в цьому напрямку не стали “найважливішими в роботі органів державної влади”.

Співголова НЕП Андрій СВИНАРЕНКО наголосив, що “майже половина України” має бути готовою до повені. За його словами, спеціалісти вважають, що “однією з небезпечних зон буде Київська область”. За словами А.СВИНАРЕНКА, якщо вода у Дніпрі підніметься на 6,5 метрів, то “половину Києва - Троєщину, Поділ, Труханів острів” - може затопити. Він також зауважив, що у разі підвищення води у Дніпрі до такого рівня, постраждають “усі низини по його руслу - це Черкаська, Дніпропетровська, Запорізька і особливо Херсонська області”.

При цьому А.СВИНАРЕНКО наголосив, що у випадку виникнення повені, в Україні “гостро постане питання питної води, зокрема в місті Києві”. “У зв’язку з тим, що буде проходити мор риби, звісно, що станції, які будуть закачувати воду, будуть знаходитись в законсервованому стані, бо брати воду з Дніпра або з Десни буде неможливо у зв’язку з тим, що вона не відповідатиме нормам для подачі споживачів”, - сказав співголова НЕП. Він зазначив, що органи влади не кажуть, як діятимуть за такого розвитку подій. А.СВИНАРЕНКО нагадав, що київська влада виділила 4 млн. грн. на проведення заходів із запобігання виникнення повені, але, за його словами, цих коштів недостатньо.

У заяві НЕП також вимагає налагодити єдину державну систему моніторингу екологічно вразливих територій, а також розробити, затвердити та виконати Державну програму запобігання та боротьби з підтопленням земель, спрямувати кошти за використання природних ресурсів на вжиття невідкладних заходів та відтворення і впорядкування ландшафтів.

Крім того, Народна екологічна партія закликає органи державної влади активно залучати громадськість до розгляду питань охорони довкілля та прийняття рішень державними і відомчими комісіями, відповідно до Оргуської конвенції (Оргуська конвенція – конвенція Європейської Економічної Комісії ООН про доступ до екологічної інформації - УНІАН), а також забезпечити розгляд найважливіших проектів на громадських слуханнях.

Також А.СВИНАРЕНКО підкреслив, що партія виробила свою позицію і стосовно відміни Верховною Радою України постанови про проведення 30 травня виборів до місцевих органів самоврядування. За його словами, Народна екологічна партія підтримує ініціативу ряду партій та громадських організацій оскаржити в Окружному адміністративному суді Києва відповідне рішення парламенту. Він наголосив, що це рішення ВР порушує Конституцію України та законодавство України.