Продюсер фільму "Помаранчеве небо" позивається до "Української кінофундації" через порушення прав на показ стрічки

Київ. 22 грудня. УНІАН. Продюсер художнього фільму "Помаранчеве небо" Ярослав МЕНДУСЬ подав до Подільського районного суду Києва позов до приватного підприємства "Українська кінофундація", засновником якого є Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000" Катерини ЮЩЕНКО, через порушення авторських прав на демонстрацію цієї стрічки 17-25 листопада в Польщі у рамках проекту "Українське кіно у світі".

Про це продюсер повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За словами Я.МЕНДУСЯ, цей фільм у вказаний період демонструвався в кінотеатрах Кракова, Сопота та Варшави. При цьому співробітники "Української кінофундації" не отримували від нього дозвіл на прокат, а навпаки, за наявною у авторів стрічки інформацією, "отримали у неофіційний спосіб копії "Помаранчевого неба" та низки інших українських фільмів і незаконно переправили їх через кордон".

"Люди, які стояли за цією аферою, не лише завдали авторам фільму моральну та матеріальну шкоду, але і завдали її всьому українському кінематографу, дискредитуючи його", - наголосив Я.МЕНДУСЬ.

Він стверджує, що показ фільму був комерційним, незважаючи на те, що в рамках проекту були заявлені безкоштовні кіносеанси.

Також Я.МЕНДУСЬ направив К.ЮЩЕНКО листа-звернення, в якому інформує про цей інцидент і просить вжити адекватних заходів. При цьому у листі він зазначає, що "всі кошти, отримані у вигляді компенсації за завдані збитки", має намір "вкласти у виробництво нового українського кінофільму".

У свою чергу, адвокат Ярослав РОМАНЧУК зауважив, що за підтримки польського адвоката Лешика ЛЯХОВИЧА до власників кінотеатрів у Варшаві, Кракові та Сопоті, в яких демонструвався фільм, направив відповідні запити про умови, на яких відбувався показ фільму. В залежності від отриманої інформації, він та продюсер ухвалюватимуть рішення про подання паралельного позову у Польщі.

Разом із тим учасники прес-конференції не уточнили своїх позовних вимог.

При цьому Я.РОМАНЧУК зауважив, що українське законодавство за порушення авторських прав передбачає стягнення компенсації до 50 тисяч мінімальних зарплат і кримінальну відповідальність на термін до 6 років позбавлення волі.