Горбулін вважає заяви Балоги зі звинуваченнями на адресу Ющенка свідченням його внутрішньої слабкості

Київ. 20 травня. УНІАН. Звинувачення колишнього глави президентського Секретаріату Віктора БАЛОГИ на адресу Президента Віктора ЮЩЕНКА свідчать про його внутрішню слабкість і відсутність політичної культури.

Так на прес-конференції в УНІАН прокоментував заяви екс-керівника СП директор Інституту проблем національної безпеки при РНБОУ Володимир ГОРБУЛІН.

“Думаю, що це (звинувачення на адресу Президента - УНІАН) не гідно державного чиновника. Це внутрішня слабкість і, на жаль, відсутність політичної культури”, - сказав В.ГОРБУЛІН. І додав, що його “це не дивує”.

В.ГОРБУЛІН підкреслив, що В.БАЛОГА є державним чиновником і на посаду глави СП його запрошував Президент. І при прийнятті кадрових рішень, зазначив він, це право глави держави “виходити з інтересів Президента, а не інтересів його секретаря, тим більше, що це не Конституційна посада”.

На думку В.ГОРБУЛІНА, сьогодні в цьому питанні головною проблемою є персоніфікація посаду керівника президентської канцелярії. За його словами, “це спочатку відбулося за Дмитра ТАБАЧНИКА, потім розцвіло за Віктора МЕДВЕДЧУКА, потім все пропало за Олександра ЗІНЧЕНКА і Олега РИБАЧУКА, і знову розцвіло за Віктора БАЛОГИ”.

Однак посада глави СП, зауважив він, передбачає, перш за все, аналітичне й організаційне забезпечення роботи Президента, а про високу самостійність цієї фігури ніде не записано.

“Тому, потрібно вміти дивитися на себе в дзеркало. Це буває дуже складно, але необхідно, для будь якого державного чиновника”, - підсумував В.ГОРБУЛІН.

Як повідомляв УНІАН, 19 травня Президент України Віктор ЮЩЕНКО звільнив В.БАЛОГУ з посади глави Секретаріату Президента.

Водночас прес-служба партії “Єдиний центр” розповсюдила текст заяви В.БАЛОГИ про відставку, в якій він пояснює своє бажання піти з посади незгодою з рішенням В.ЮЩЕНКА вдруге балотуватися на пост Президента.

В.БАЛОГА також звинуватив В.ЮЩЕНКА в зневажанні професійними якостями на користь кумівства при призначенні на державні посади і в небажанні прислухатися до ініціатив свого Секретаріату.