«Київводоканал» заявляє про необхідність перекладення мереж, інакше не виключає техногенної катастрофи

Київ. 22 квітня. УНІАН. ВАТ «АК «Київводоканал» не виключає можливості техногенної катастрофи найближчим часом через відсутність перекладення мереж. Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив перший заступник гендиректора компанії Вячеслав БІНД.

За словами В.БІНДА, компанія має старе устаткування, яке енергоємне і має велику зношеність.

«Усі дії «Київводоканалу» сьогодні полягають у тому, щоб підтримувати дієздатність устаткування. Тобто, труби ми можемо лише латати, в насосах - міняти лише підшипники. Якщо найближчим часом «Київводоканал» не розпочне перекладення каналізаційних і водопровідних мереж за рахунок будь-яких джерел фінансування – це спричинить техногенну катастрофу», - сказав він.

За словами В.БІНДА, «ми маємо старий парк техніки для ліквідації аварій, старе устаткування. У нас бувають ситуації, коли на 1-2 райони водопровідних мереж ми маємо 1-2 машини, хоча слід мати 3-4, а від цього залежить швидкість локалізації аварій».

За даними В.БІНДА, серйозні проблеми залишаються на Бортницькій станції аерації. «Сьогодні у "Київводоканалу" немає майданчиків, куди можна відводити мул після очищення стоків, і устаткування, яке у нас є, перебуває у вкрай критичному стані», - повідомив він.

У свою чергу голова правління - гендиректор «Київводоканалу» Ярослав ФІЛАТОВ відзначив, що компанія через відсутність коштів у недостатньому обсягу проводить заміну мереж. «Зараз ми спроможні міняти близько 30 км мереж на рік, а мали б для того, аби бодай підтримати ситуацію, – близько 100-120 км. Якщо говорити про капітальне вкладення, про оновлення парку мереж – це не один мільярд гривень, враховуючи стан мере, у якому вони перебувають», - сказав він. За його даними, близько 37% мереж зношено на 80%, 200 км зношено повністю. «А це означає, що фактично в землі труби немає», - сказав Я.ФІЛАТОВ.

Як повідомляв УНІАН, 16 квітня на брифінгу міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій КУЧЕРЕНКО заявив, що результати перевірок Державної житлово-комунальної інспекції підтвердили катастрофічний стан водопровідно-каналізаційного господарства Києва, до якого призвела бездіяльність столичної влади.

Міністр відзначив необхідність втручання у вказану ситуацію Кабінету Міністрів України і правоохоронних органів.

Як відзначив О.КУЧЕРЕНКО, найбільш актуальною проблемою водопровідно-каналізаційного господарства столиці залишається жахливий стан Бортницької станції аерації, яка є єдиною системою очисних споруд стічних каналізаційних вод міста Києва. За даними Міністерства ЖКГ, усі три блоки очищення стічних вод і допоміжних цехів станції відпрацювали свій амортизаційний ресурс в середньому на 90% і потребують глибокої реконструкції та модернізації.

Фахівці Держжитлокомунінспекції відзначають, що 26% водопровідних мереж столиці вичерпали свій термін експлуатації, 21% водопровідних мереж перебувають в аварійному стані і потребують термінової заміни. За даними інспекції, каналізаційні мережі столиці вичерпали свій амортизаційний ресурс на 39%, при цьому 33,7% мереж (879,1 км.) перебувають в аварійному стані і потребують термінового перекладення. «Досі експлуатуються каналізаційні мережі, споруджені до 1917 року. В аварійному стані колектори, збудовані в 1950-1980 роках, критична ситуація склалася на Головному міському каналізаційному колекторі, Позняківському, Чумаківському колекторах і колекторі Архітекторів. За інформацією інспекції, в 2008 році в каналізаційних мережах сталася 14 тис. 861 аварія, що на 2 тис. 211 більше, ніж у 2007 році.