Парламент не підтримає кандидатуру Наливайченка на посаду голови СБУ, вважає Гриценко

Київ. 29 січня. УНІАН. Верховна Рада не підтримає кандидатуру Валентина НАЛИВАЙЧЕНКА для призначення на посаду голови СБУ.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій ГРИЦЕНКО сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи підтримає парламент кандидатуру Валерія ХОРОШКОВСЬКОГО на посаду голови СБУ, А.ГРИЦЕНКО зазначив, що профільний комітет ВР у середу, 4 лютого, розглядатиме на цю посаду кандидатуру нинішнього в.о. голови СБУ В.НАЛИВАЙЧЕНКА, яку вніс Президент України Віктор ЮЩЕНКО.

“Я не хотів би спекулювати з приводу ХОРОШКОВСЬКОГО або ще десятка інших кандидатів. Це право Президента”, - зазначив А.ГРИЦЕНКО.

Коментуючи останні події навколо цього, народний депутат зауважив, що не дає оцінки особистим якостям В.ХОРОШКОВСЬКОГО, і додав, що “коли указ про призначення виходить ще до того, як прийнято рішення про звільнення з попередньої посади, це означає – щось не в порядку у нашій державі – це вже біда”.

“Адже йдеться про спецслужбу, про дуже важливу інституцію, яка повинна забезпечувати державну безпеку”, - підкреслив А.ГРИЦЕНКО.

Депутат також повідомив, що, швидше за все, у четвер, 5 лютого, питання про кандидатуру на посаду голови СБУ буде винесено на розгляд Верховної Ради.

А.ГРИЦЕНКО також висловив думку, що кандидатура В.НАЛИВАЙЧЕНКА не буде підтримана Верховною Радою.

“Минулого разу вона (кандидатура В.НАЛИВАЙЧЕНКА – УНІАН) набрала нуль голосів. Цього разу може бути кілька голосів. Але я відчуваю, що на нинішньому етапі парламент не довірить очолити Службу безпеки В.НАЛИВАЙЧЕНКУ. Насамперед з причин, які частково пов’язані з його діяльністю, але значною мірою пов’язані з діяльністю інших посадових осіб”, - пояснив він.

Водночас, А.ГРИЦЕНКО наголосив, що кадрова політика у силових структурах України є “вже давно спотвореною, політизованою і проводиться з порушенням закону і Конституції”.

“Це стосується і Служби безпеки: починаючи від незаконного статусу нинішнього керівника, до більшості інших кадрових призначень, які з ним не погоджувалися і приймалися чиїмось рішенням з порушенням і етики, і законодавства”, - сказав А.ГРИЦЕНКО.

На його думку, призначення на посади у силових структурах та присвоєння вищих офіцерських звань повинно здійснюватися лише після розгляду профільним парламентським комітетом.