Прокурору Черкаської області
М.Л. Лісовому
Шановний Миколо Леонідовичу!
До нас звернулися жителі села Багва, Маньківського району, Черкаської області з проханням допомогти у вирішенні наступного питання: в адміністративних межах Багвянської сільської ради нараховується понад 2000 га родючих чорноземів, які в даний час перебувають в орендному користуванні різних господарських товариств, що господарюють в цьому селі. В основному засіваються ці землі трансгенною соєю.
7 серпня 2008 року вибірково в ТОВ “Багва” село Багва відібрано та направлено в Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК зразок рослин сої для аналізу на наявність генетичних модифікацій в їх геномі.
Згідно протоколу випробувано від 12.08.2008 N0216-н результат випробувань позитивний, тобто виявлено ознаки генетично модифікаційної сої (копія протоколу випробувань додається).
При перевірці документів на висіяне насіння даного посіву виявлено наступне:
- документи про якість насіння відсутні;
- немає супроводжуючих документів від реалізатора насіння;
- наявна видаткова накладна (копія додається).
Відповідно статті 15 Закону України “Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів” забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації.
Виходячи з вищевикладеного, прошу, Вас, посприяти у вирішенні даного питання.
З повагою Декаленко Василь Васильович, начальник обласної державної насіневої станції.