Тендерна палата заявляє про системні порушення законодавства при держзакупівлях послуг із оздоровлення дітей

Тендерна палата України заявляє про системні порушення законодавства при закупівлях послуг із оздоровлення дітей за державні кошти.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявила віце-президент Тендерної палати України Людмила КРАВЧЕНКО.

За її словами, ТПУ провела дослідження 339 тендерних процедур держзакупівель послуг із оздоровлення, що здійснювалися в 2007 р., на загальну суму понад 172 млн. грн. У результаті перевірки ТПУ встановила можливе завдання збитків державі на 3,5 млн. грн.

Зокрема, зазначила Л.КРАВЧЕНКО, до грубого порушення законодавства, виявленого практично в кожному випадку перевірених процедур, слід віднести зазначення в тендерній документації ціни послуг із урахуванням ПДВ, тоді як, згідно із законодавством, вартість оздоровчих путівок для дітей звільняється від цього податку. Л.КРАВЧЕНКО пояснила, що в більшості випадків у тендерних пропозиціях ціна послуги зазначалася з ПДВ, при цьому в самих договорах із переможцями розмежування по податку відсутнє. Відповідно, підрядники надалі не відображали в своїй фінансовій звітності зазначених сум податку.

«Це, по суті, «відкати», про які ми так часто говоримо сьогодні», - сказала Л.КРАВЧЕНКО.

Крім того, повідомила віце-президент ТПУ, поширеним порушенням проведення держзакупівель у зазначеному сегменті був допуск до участі в торгах фірм-посередників, а також компаній, що не вказували в своїх пропозиціях, які санаторно-курортні установи вони мають у своєму розпорядженні. Часто в тендерній документації не вказувалася наявність обов`язкової сертифікації та рівня акредитації санаторно-курортних установ.

Також поширеним порушенням був допуск до процедур пов`язаних осіб.

Загалом, за словами Л.КРАВЧЕНКО, цього року проведено 413 процедур із закупівлі послуг із оздоровлення на суму 490 млн. грн. При цьому в державному бюджеті на 2007 рік на ці послуги було передбачено понад 1 млрд. грн.

«Таким чином, кошти в сумі 550 млн. грн., а це майже 53% від загальної суми, використано без проведення торгів або використано на інші витрати, а не за цільовим призначенням», - сказала віце-президент Тендерної палати.