Голова профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України Григорій Кабанченко закликає всіх працівників міліції виконувати свої професійні обов`язки, які полягають в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю, і утримуватись від політичних заяв. Про це йдеться в заяві Ради профспілки, прийнятій у середу, повідомив Г.Кабанченко, і останні дні, за його словами, гостро підтвердили актуальність цієї заяви, як повідомляє УНІАН.
Г.Кабанченко наголосив, що, незважаючи на бурхливі політичні події, в законодавчому полі країни нічого не змінилось: продовжують діяти Конституція України, Закон України `Про міліцію`, присяга та інші законодавчі акти. Цими актами від кожного працівника міліції вимагається саме охороняти правопорядок та безпеку громадян. Саме це, каже Г.Кабанченко, і є служінням народу. Тому, наголошує він, гучні політичні заяви від працівників міліції на кшталт заяв про `перехід на бік народу` та прийняття присяги на вірність `народному Президенту` можуть принести пропагандистський ефект, але з правової точки зору є нонсенсом і фактичним порушенням закону. Адже кожен працівник міліції вже дав присягу народові, і зобов`язаний її неухильно дотримуватись.
На практиці це означає, що міліція починає ділитись за політичними уподобаннями, що є неприпустимим, підкреслює Г.Кабанченко. Уявіть собі, що в одній групі затримання її члени служать різним президентам, каже він, - це може призвести до непоправного.
Зважаючи на це, каже керівник профспілки, `ми ще раз звертаємось до правоохоронців: продовжуйте нести свою службу, суворо дотримуючись вимог закону та присяги`. `Саме цього від нас чекає народ, і та справа, яку ми сьогодні робимо, несучи службу практично цілодобово, на межі фізичного та морального виснаження, і є служінням народу`.
Тобто, каже керівник профспілки, якщо міліціонер охороняє учасників мітингу і не допускає насильства до них з будь-чийого боку, якщо працівник ДАІ відмовляється на шляху до столиці блокувати автомобілі тих, хто їде на цей же мітинг, якщо міліціонер відмовляється вкидати на виборчій дільниці бюлетені за того чи іншого кандидата, це і є дотриманням закону. Згідно з присягою, наголошує Г.Кабанченко, міліціонер зобов`язаний виконувати лише законні накази і не виконувати протиправних, і не лише не виконувати, а й доповідати про це вищому керівництву. Іншими словами, для того, щоб служити народові і не виконувати злочинних наказів, зовсім не обов`язково виходити на сцену та під оплески цілувати прапор. Звісно, підсумовує він, це не принесе політичних чи інших дивідендів, але лише завдяки такій позиції в країні вдається забезпечувати громадський порядок та мир.
Дуже багато, зауважив Г.Кабанченко, залежить також від політиків. Сьогодні правоохоронці роблять все можливе для утримання ситуації під контролем, `ми не маємо жодного юридичного факту, який би свідчив про протиправні дії міліції протягом останніх напружених днів`, і невиважені заклики до масових `переходів` чи `приєднань` в цій ситуації лише зашкодять, переконує він.
Джерело: УНІАН