Купівля інгредієнтів для новорічного олів'є у 2016 році обійдеться українцям на третину дорожче, ніж торік - експерт

Київ. 13 грудня. УНІАН. Для закупівлі продуктів, необхідних для приготування новорічного салату олів'є, українцям цього року необхідно заплатити на третину більше, ніж торік, повідомив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик на круглому столі в рамках спеціального проекту «УНІАН-АГРО».

«Індекс олів'є», як ми його називаємо за принципом «борщового набору», цього року порівняно з минулим роком зріс орієнтовно на 30-35%... За останні два роки олів'є подорожчало вдвічі», - сказав він.

За даними експерта, вартість інгредієнтів різдвяної куті за рік зросла на 65%. Так, ціна на пшеничну крупу зросла на 45-47%, меду – збільшилася удвічі, а родзинок – у 2,5 разу.

Він додав, що з тих продуктів, які населення купує напередодні зимових свят, найбільше за останній рік подорожчали торти.

«Київський торт» минулого року в цей період часу коштував 124 грн, зараз – 230 грн. Тобто з тих продуктів, які сьогодні можна побачити на полицях магазинів, торт подорожчав найбільше», - зазначив Скоцик.

За його словами, все це веде до зниження купівельної спроможності населення, яка за останні 3 роки скоротилася в 3,4 разу.

Весь ринок продуктів харчування залежить від купівельної спроможності населення. Ринок продуктів харчування в 2013 році становив 13,6 млрд дол., цього року буде орієнтовно 6,8-6,9 млрд дол. Споживання продуктів харчування в Україні впало за останні 3 роки в 3,4 разу», - сказав Скоцик, не уточнюючи ці дані в гривневому еквіваленті.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними Держстату, інфляція в Україні в листопаді 2016 року порівняно з жовтнем сповільнилася до 1,8% з 2,8%, зафіксованих у жовтні проти вересня. У річному вираженні, у листопаді 2016 року порівняно з листопадом 2015 року інфляція сповільнилася до 12,1% з 12,4%, зафіксованих місяцем раніше.

Споживчі ціни в Україні з початку року, в січні-листопаді зросли на 11,4%. Найбільше за цей період подорожчали гаряча вода та опалення – на 88,2%, електроенергія – на 60%, природний газ – на 42%.

Фото: http://photo.unian.net/ukr/themes/69678