Українські інженери готують до випробувань на орбіті Землі двигун для надання послуг у космічному просторі (відео, фото)

За словами інженерів, розроблена технологія двигуна VRD фактично відкриває портал, який дозволить вважати Марс найближчою точкою.

Київ. 10 грудня. УНІАН. Українські інженери SPACE HUB готують до випробувань на орбіті Землі двигун, який не використовує хімічне паливо, для надання послуг у космічному просторі і надпланетарних перевезеннях у подальшому.

Про це на прес-конференції в УНІАН сказав CTO (технічний директор) проекту VRDspace Володимир Астапенко.

«VRD - це унікальний проект, який був у SPACE HUB. На самому початку свого існування і від ідеї, через розвиток технології, пройшов етапи прототипування. Проведено наземні випробування, які показали дієвість цієї технології, і маючи такий багаж, цього року ми з’явилися на Міжнародному аерокосмічному конгресі. Ми вийшли в точку готовності проекту, наступний крок - випробування в космосі», - сказав він.

Астапенко зазначив, що суть проекту полягає в тому, що, на відміну від світової практики, двигун VRD (вакуумно-реактивний девайс) не використовує хімічне паливо. Як енергії використовується енергія сонця через батареї і ядерна енергія від реактора. Двигун має невелику тягу, яка може підтримуватися довгий час, що забезпечує постійне прискорення космічного апарату. Технологія VRD дозволить пересуватися космічним кораблям у глибокому космосі і здійснювати міжзоряні перельоти.

Керівник проекту зазначив, що це великий стрибок порівняно з тим, що є у світовій практиці, коли для тривалих польотів потрібно мати великі запаси палива, що обмежує можливості освоєння космічного простору.

«Завдання, які дозволить вирішити проект: починаючи від ближнього космосу - це завдання сервісу на орбіті, коригування руху інших космічних апаратів на орбіті, збір космічного сміття і ремонт космічних апаратів. Подальше завдання - забезпечення далеких космічних польотів наукового плану, і найголовніше - це можливість переміщення вантажів і пілотованих космічних апаратів у далекий космос», - підкреслив він.

За словами Астапенка, технологія VRD фактично відкриває портал, який дозволить Марс вважати найближчою точкою.

"За нашими розрахунками, час досягнення Марса, без гальмування, - лише 6 днів. Подальше освоєння космосу вимірюється в межах місяця», - пояснив він.

Присутній на прес-конференції засновник SPACE HUB Максим Ткаченко зазначив, що проект вийшов за межі його розвитку в рамках України, і над ним працює міжнародна команда фахівців.

«Щодо подальших планів команди VRDspace. У нас є пропозиція щодо двох безкоштовних виведень на орбіту висотою 500-600 км і випробування там технології. Тобто буде виконано включення, виключення, розгін блоку. Якщо блок залишається на орбіті, то має постійне прискорення і через час може досягти певних швидкостей, достатніх для сходу на інші орбіти. Якщо це станеться, то це буде великий революційний стрибок у світі космонавтики», - сказав він.

За його словами, основним завданням команди зараз є вступ у правильний консорціум вже існуючих гравців у космосі, щоб технологія правильно розвивалася. Тому що, якщо технологія залишиться на рівні проекту, то не буде подальшого поширення і виходу на фазу перевезення вантажів у далекому космосі.

«Цей етап оцінюється в 3,7 млн дол., за ці гроші ми маємо вийти на орбіту Землі вже у певному космічному апараті з мінімальним науковим навантаженням. Наступний етап розрахований на 5-7 років - це 13,7 млн дол. Ми маємо створити модуль, який може летіти до кінця Сонячної системи і транспортувати вантаж. Тобто вже створити трак, який має щось штовхати, і за рахунок цього можна заробляти як у бізнесі», - сказав Ткаченко.

«Наша глобальна мета - створення надпланетарної організації з надпланетарних перевезень», - додав він.

Довідка УНІАН. 21-25 жовтня 2019 року відбулася офіційна презентація проекту VRDspace на 70-му Міжнародному астронавтичному конгресі IAC 2019 у Вашингтоні.

VRD (вакуумний реактивний девайс) - двигун нового покоління, який не використовує хімічне паливо.

Перший космічний інкубатор SPACE HUB було відкрито у 2015 році на базі «Парку ракет» в місті Дніпро. За чотири роки існування інкубатора було проінвестовано близько 60 проектів, з них 9 космічних.

Фото з прес-конференції: https://photo.unian.ua/theme/91745-press-konferenciya-v-unian-ukrainskie-inzhenery-space-hub-gotovyat-k-ispytaniyam-na-orbite-zemli-dvigatel-kotoryy-ne-ispolzuet-himicheskoe-toplivo.html