У "Майдані закордонних справ" фіксують активізацію Росією спроб поставити під сумнів ефективність санкцій проти неї (відео)

Голова правління організації відзначає, що санкції проти РФ можуть бути ефективнішими, якщо стосуватимуться, зокрема, не лише існуючих сфер, де діють обмеження, а й нових.

Київ. 21 червня. УНІАН. Російська Федерація активізувала спроби поставити під сумнів ефективність санкцій проти неї.

Як передає кореспондент, про це під час прес-конференції в УНІАН повідомив голова правління "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко.

"В рамках спільного проекту з "УКРОПом" ми ведемо щоденний моніторинг тенденцій в світовій політиці і безпеці, обороні. І, з нашої точки зору, на сьогодні активізувалися спроби ставити під сумнів політику обмежень, санкцій, проти дій Російської Федерації у світі. Тобто ми бачимо достатньо організовану, звичайно, вона організована Російською Федерацією, кампанію, яка ставить під сумнів ефективність санкцій", - заявив він.

"Це чисто спекулятивна, з нашої точки зору, сентенція чи теоретичний висновок", - додав Яременко.

За його словами, санкції - це єдиний політичний спосіб реагування держав, незгодних з мілітаристичним агресивним "путінським режимом".

"Навіть існуючі санкції, звичайно, є не лише ефективним стримуючим засобом, засобом, який примушує Росію платити значно більше, ніж вона коли-небудь збиралася і прогнозувала за свою агресію проти України. Але так само, звичайно, не можна зводити санкції лише до питань економічного тиску на Росію. Санкції - це єдиний спосіб реагування, політичний спосіб реагування тих держав, які незгодні з мілітаристичними агресивними режимами, як "путінський режим". Тому санкції важливі ще і як політичний символ, а не як лише як інструмент економічного чи політичного впливу на якусь державу", - сказав він.

При цьому голова правління "Майдану закордонних справ" відзначив, що санкції проти РФ можуть бути ефективнішими, якщо стосуватимуться, зокрема не лише існуючих сфер, де діють обмеження, а й нових.

"Звичайно, санкції можуть бути ефективнішими, якщо вони включатимуть в себе якісь додаткові елементи і в тих сферах, де вони вже застосовуються. Наприклад, порти. Наприклад, морські санкції, авіація або, скажімо, персональні санкції чи санкції проти підприємств... а також, якщо вони охоплюватимуть нові сфери", - заявив Яременко.