Народний депутат Дубінський не отримував іноземного громадянства і не збирається цього робити – адвокат (відео)

20:06, 15 червня 2020
Останні події
158 0

Київ. 15 червня. УНІАН. Народний депутат Олександр Дубінський (фракція "Слуга народу") не отримував іноземного громадянства, зокрема румунського, і не збирається цього робити.

Про це на прес-конференції в УНІАН сказала адвокат депутата Тетяна Костіна.

Фото УНІАН

“Народний депутат України Олександр Дубінський ніколи не мав і не має ніякого іншого громадянства, окрім громадянства України. Інформація, яка з 8 травня поширюється “Слідством.Інфо” про нібито наявність в Олександра Дубінського румунського громадянства або про те, що він як народний депутат України порушив чи порушує, чи буде порушувати законодавство щодо українського громадянства, і тому має бути позбавлений депутатського мандата, є завідомо недостовірною”, - наголосила Костіна.

Як сказала адвокат, Дубінський не збирається отримувати ніякого іншого громадянства.

Вона підкреслила, що питання так званої “румунської епопеї” була штучно внесено в інформаційний простір “Слідством.Інфо”. За її словами, відбуваються свідомі провокації проти Дубінського і свідоме перешкоджання його депутатській діяльності.

За словами Костіної, якимось чином до “Слідства.Інфо” потрапили персональні дані та конфіденційна інформація, документи, (паспорти, свідоцтво про народження) Дубінського і незаконно поширюються, передаються іноземним громадянам та організаціям.

Адвокат пояснила, що існують дві важливі причини того, чому недостовірна інформація про румунське громадянство поширюється в інформаційному просторі.

За її словами, перша причина стосується розслідування Міністерства внутрішніх справ України про стеження і збирання конфіденційної інформації з боку “Слідство.Інфо” стосовно вищих посадових осіб Сполучених Штатів Америки. Розслідування було ініційоване Дубінським і Костіною як адвокатом. Друга причина, сказала адвокат, – це серйозний намір Дубінського претендувати на посаду Київського міського голови.

“22 січня нами було офіційно повідомлено, у тому числі ми офіційно зверталися до Міністерства внутрішніх справ України, про те, що на території України, українськими громадянами, за кошти американських платників податків відбувається незаконне стеження, збирання інформації – персональної і конфіденційної, щодо листування, зустрічей вищих посадових осіб США”, - наголосила Костіна.

За її словами, йдеться про чинного генерального прокурора США Вільяма Барра, державного секретаря США Майка Помпео, сенаторів Чака Грасслі, Рона Джонсона, Тома Коттона та конгресменів Адама Шиффа і Девіна Нуньєса.

Адвокат уточнила, що в МВС справа була спочатку порушена лише за одним епізодом - щодо колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Як сказала Костіна, Дубінського допитали у цій справі.

“Наша мета з Олександром Дубінським – це те, що правоохоронні органи мають розслідувати будь-які незаконні дії, які вчиняються відносно американських громадян, у тому числі і вищих посадових осіб, на території України для того, щоб передусім не було завдано шкоди україно-американським відносинам”, - зауважила Костіна.

Основна мета – встановлення осіб замовників, які, можливо, давали вказівки або доручення, або, можливо, якимось чином впливали, і саме це має встановити слідство, наголосила адвокат.

Як повідомила Костіна, “Слідство.Інфо” фінансується Проєктом розслідування корупції та організованої злочинності (Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) і Посольством США.

”Анна Бабінець, крім того, що очолює “Слідство.Інфо”, є також представником OCCRP в Україні. Цей проект заснували Дрю Салліван та Пол Раду. Останній також є директором цієї органзації та все життя пов'язаний з Румунією. Цей проект в основному фінансується структурами Сороса та Агентством США з міжнародного розвитку та Державним департаментом США”, - стверджує Костіна.

“Друга причина - активізація поширення недостовірної інформації почалася після офіційного повідомлення народним депутатом України Олександром Дубінським про те, що він має намір брати участь у виборах мера Києва”, - сказала Костіна.

Окремо Костіна заявила, що посол Румунії в Україні поки не виявив бажання з нею зустрітися, але вона не втрачає надії, що ця зустріч відбудеться.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter