Київ. 2 жовтня. УНІАН. Лідери Всеукраїнської громадської організації «Українська націоналістична самооборона - УНСО» змістили Юрія Шухевича з посади голови організації через його рішення балотуватися у народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка.

Про це головний командир УНСО Костянтин Вінницький повідомив на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, 28 вересня у місті Новоград-Волинський відбулося Велике коло організації, на якому було обране нове керівництво УНСО. Головним командиром було обрано самого Вінницького, його заступником - Олега Білого.

Відео дня

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу того, як ставиться керівництво організації до того, що Шухевич балотується до парламенту за списком Радикальної партії, яку очолює Олег Ляшко, Вінницький зазначив: «Він (Шухевич - УНІАН) зміщений з посади керівника. У нас в організації є певні правила, за якими ми живемо, вони не є страшними, але їх треба виконувати всім. Якщо хтось приймає рішення іти від якоїсь політичної сили, яка не має відношення до УНСО, то він має це погодити з Вищою радою, а якщо він це не погоджує, то робить свій крок і несе за нього відповідальність особисто».

Вінницький зазначив, що Юрій Шухевич повідомив УНСО про пропозицію балотуватися до Верховної Ради за виборчим списком Радикальної партії, в організації обговорили це питання.

«Велике коло прийняло рішення, що ми не можемо дозволити, щоб наш провідник йшов від партії Ляшка», - наголосив Вінницький.

За його словами, тому й було прийнято рішення про зміну вищого керівництва організації.

Вінницький зауважив, що УНСО є громадською організацією.

«Ми не займаємось в даний час якимись політичними акціями, і в нас немає бажання розхитувати державу із середини, бо за цю державу гинуть наші кращі хлопці», - сказав він.

При цьому Вінницький додав, що деякі члени організації балотуються у народні депутати в одномандатних виборчих округах і переважно від партії «Правий сектор».

Крім того, керівник «Української націоналістичної самооборони - УНСО» повідомив, що до Вищої ради організації увійшли також Роман Король, Ярослав Лагнюк, Валерій Бобрович, а до складу Ради старійшин - Валерій Пальчик, Петро Байса, Наталія Чангулі.

«У нас було проведене Велике коло, на якому було прийняте рішення, щоб Вищу раду організації змінити, аби туди ввійшли не тільки ті люди, які були засновниками організації, а й ті, які беруть участь у створенні батальйону УНСО», - зазначив Вінницький.

Своєю чергою член Ради старійшин УНСО Петро Байса повідомив, що батальйон організації діятиме у складі Збройних сил України. За його словами, до складу батальйону увійшли активісти та прихильники УНСО.

Також Байса зауважив, що організація допомагає своїм членам, які отримали поранення, воюючи у складі інших батальйонів. Байса зазначив, що організація допомагає, адже багатьом пораненим необхідно провести протезування, в тому числі за межами України.

Член Вищої ради УНСО Валерій Бобрович повідомив, в організації дуже багато уваги приділяється підготовці бійців. За його словами, Міністерство оборони України виділило полігон для підготовки членів батальйону УНСО.

Інший член Вищої ради УНСО Роман Король висловив сподівання, що в Україні буде створено багато батальйонів для захисту держави. За його словами, вже створений батальйон «частково перебуває в зоні АТО».

«Є різні національності в батальйоні, є люди різного віросповідання, але молимося єдиному Богу і присягнули Українській державі», - зазначив він.