Київ. 24 грудня. УНІАН. Впродовж останнього року більше половини чернігівських інвалідів звертались до судових інстанцій.

Про це повідомила представник ГО Центр «Доброчин», аналітик проекту «Забезпечення доступу до правосуддя інвалідів в Україні» Олена Короїд, презентуючи сьогодні на прес-конференції в УНІАН підсумки проекту.

В рамках реалізації проекту «Забезпечення доступу до правосуддя інвалідів в Україні» було проведено опитування, яке виявило, що впродовж року до суду зверталися 64% інвалідів, не звертались до суду лише 36% інвалідів.

Відео дня

За словами Короїд, під час опитування кілька інвалідів розповіли, що звертались до суду більше 15 разів, але більшість звертались тільки один - два рази.

“Тобто такої тотальної фобії звернення до суду немає”, - зауважила вона.

При цьому найбільша кількість респондентів мали лише досвід звернення до суду першої інстанції, а саме місцевого районного суду - 81,25% опитаних. Менше третини опитаних - 29,69% - звертались за цей час і до суду апеляційної інстанції, до адміністративних судів звертались лише 7% громадян.

Короїд розповіла, що більшість опитаних осіб повідомили, що розгляд їхніх справ у суді тривав до півроку, а саме: від одного до трьох місяців - 36,72%, від чотирьох до шести місяців - 30,47%. До року - 10,16%, від року до 1,5 років - 8,59%, до двох років - 2,34%, більше двох років - 6,25%.

Також в результатах опитування зазначається, що більше половини респондентів визнали низьким рівень поінформованості про порядок надання судових послуг, майже третина опитаних назвали незручними умови фізичного доступу до приміщень суду і комфорту перебування в приміщеннях. Опитування, крім того, засвідчило, що більшість інвалідів називає розмір судового збору суттєвим і таким, що насторожує їх при прийняті рішення про звернення до суду.

Опитування проводилось протягом літа 2013 року, опитування не є репрезентативним. Було опитано 200 інвалідів різних категорій. Опитувалися люди старші 18 років, які проживають в Чернігівській області.

Голова правління ГО «Чернігівський центр прав людини», керівник проекту Олександр Підгорний підсумував, що в Чернігові є більш-менш доступний, нормальний доступ інвалідів до правосуддя. “На Чернігівщині робиться усе, й за допомогою громадських організацій, правозахисних, інвалідських організацій, щоб покращити можливість доступу до правосуддя людей з обмеженими можливостями”, - наголосив він.