Київ. 15 жовтня. УНІАН. У Всеукраїнському громадському об’єднанні інвалідів «Союз Чорнобиль України» сподіваються, що до затвердження Держбюджету на 2014 рік буде проведена конструктивна зустріч з урядом України щодо вирішення проблемних питань соціального захисту постраждалих від Чорнобильської аварії.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив президент ВГО «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв, коментуючи анонсоване окремими представниками чорнобильців на завтра, 16 жовтня, пікетування Кабінету міністрів України.

Він заявив, що Союз Чорнобиль України не підтримує такі методи вирішення проблем, як пікетування чи голодування, а виступає за проведення конструктивних переговорів з керівництвом держави. Конкретно щодо зазначеної завтрашньої акції він запевнив, що її не буде.

Відео дня

“Зараз виникла така картина, коли частина наших, не найкращих чорнобильців, проводить ряд протестних виступів. Так, на 16 жовтня ніби голова Чернігівської обласної організації оголосив заявку на пікетування Кабінету міністрів. Але, по-перше, відповідно до Статуту ВГО “Союз Чорнобиль Україна” він не має на це права і я, згідно зі Статутом, відкликав його заявку. Тобто завтра пікетування не буде”, - сказав президент ВГО «Союз Чорнобиль України».

За словами Андреєва, ця акція абсолютно не має сенсу. “В заявці навіть не вказана причина, чому люди виходять, і мета, чого вони хочуть домогтися. Це якесь взагалі самодурство. Але якась політична мета стоїть, хтось за проведення цієї акції заплатив”, - заявив він.

Як заявив керівник Об’єднання, анонсовану акцію підтримали тільки три обласних організації — Чернігівська, Тернопільська та Дніпропетровська. “Все. Решта організацій відхрестилися від цієї акції як безглуздої”, - зазначив Андреєв.

По-друге, наголосив він, акції протестів, до яких вдавалися чорнобильці раніше, не дали ніяких позитивних результатів.

“Я хочу сказати, що весь період “помаранчевий” ми були в протестах і, на жаль, нічого не домоглися. І зараз є Меморандум про співпрацю між Кабінетом міністрів та ВГОІ “Союз Чорнобиль України” і є підгрунтя вимагати, щоб положення цього документу виконувались урядом. Є соціальні ініціативи Президента по Чорнобильським програмам, які також поки не виконуються урядом України. Але ми поки зацікавлені в тому, щоб шляхом дискусії, конструктивного діалогу домогтися наповнення цих програм”, - сказав Андреєв.

Він зауважив, що в порівнянні з 2010 роком є позитивні зрушення в питаннях соцзахисту чорнобильців і це підтверджують цифри.

“Мінімальна пенсія була 500 грн., стала 2 тис. Середня пенсія була 1,200 тис грн, стала 3,5 тис. Пенсійний фонд зріс в два рази. І програма забезпечення житлом: було нуль, а стало 152 млн., медицина була 7 млн, а стала — 60 млн. Тобто позитив ми бачимо. І ми не хочемо втрачати той позитив, який зараз з великими зусиллями знайдений. Ми розуміємо, що зараз складно формується бюджет, складаються соціальні програми. Я думаю, що з нашого боку, якщо положення Меморандуму не будуть виконуватись урядом, то будуть досить ефективні заходи. В нас є домовленість з Афганцями, що наші дії повинні бути узгодженими”, - зазначив Президент ВГО.

Андреєв повідомив, що тиждень тому Президент України дав доручення прем’єр-міністру Миколі Азарову організувати круглий стіл з чорнобильцями щодо вирішення актуальних проблем. “Поки що терміни не пройшли. Азаров вже дав доручення попередньо вивчити пропозиції, напрацьовані Об’єднанням. Ми вважаємо, що найсерйозніша пора в нас почнеться, коли з’явиться проект бюджету на 2014 рік. Ми не чекаємо від нього чогось хорошого, тому бажано, щоб зустріч з Азаровим відбулася, коли з’явиться проект, щоб ми могли вплинути”, - сказав Андреєв.

Він підкреслив, що напрацьовані в об’єднанні пропозиції про покращанню соцзахиста стосуються всіх категорій чорнобильців. А саме йдеться про осучаснення пенсій ліквідаторам, покращання соціального забезпечення вдів та сиріт, соціальної підтримки дітей чорнобильців тощо. Між іншим Союз Чорнобиль Україна вважає за необхідне розробити і програму розвитку Чорнобильскої зони, додав він.

“Хоча в Союзі Чорнобиль Україна прийнято рішення, що в разі необхідності 14 грудня — у День вшанування героїв Чорнобиля — може бути протесним днем по всій Україні, але наразі я не бачу проблем в обговоренні і в дискусіях з владою. Це ведеться і на рівні комітетів ВР, і з окремими фракціями, де є зацікавленість у вирішенні питання , і з урядом”, - резюмував Андреєв.