Київ. 30 вересня. УНІАН. Учасники Врадіївської ходи переносять свою акцію у Києві, аби «не тиснути на суд».
Про це вони повідомили на прес-конференції в УНІАН.
Координатор Врадіївського руху Василь Любарець зауважив, що 10 жовтня на столичний Майдан Незалежності мали прибути учасники 100-тисячної ходи «Від Врадіївки до Країни любові».
За його словами, суд над гвалтівниками жительки Врадіївки Ірини Крашкової лише нещодавно розпочався, і потрібно дати суддям можливість «продемонструвати свою неупередженість без найменшого тиску».
«Враховуючи особливості поточного моменту, Врадіївський рух продовжує добиватися справедливості у справах «врадіївських ходаків» та всіх, хто звертається до нас за допомогою. А ходу «Від Врадіївки до Країни любові» як нашу останню і вирішальну дію переносить до часу, коли всі аргументи по встановленню конституційного ладу в Україні будуть вичерпані», - повідомив Любарець.
У свою чергу, активіст Врадіївського руху Володимир Іванов пояснив, що перенесенням заходу його учасники «дають шанс» для того, щоб був «справедливий вирок у справі Крашкової», «щоб не говорили про те, що відбувся тиск громадськості. Хоча ми і будемо вимагати справедливого рішення іменем України».
Іванов наголосив, що для спільного захисту від «так званих органів влади» вони готові об'єднати громадські організації України. «Ми сьогодні продовжуємо працювати в регіонах, продовжуємо об'єднавчу роботу для того, щоб відбулося дійсно те, що у нас ключове є у Врадіївській ході, що «всі разом і в один час», - заявив Іванов.
За його словами, сьогодні багато людей «готові до боротьби», але вони не бачать поруч із собою правозахисників, тому створюють єдину команду спільно із правозахисниками для того, аби мати змогу «прийти у той час, коли ми визначимось, на Майдан, якщо не побачимо змін у країні після цих підписань, які відбудуться у Вільнюсі (йдеться про Угоду про асоацію з ЄС – УНІАН), і тих подій, які заявляє влада: (ухвалення) закону про прокуратуру, закону про вибори, і те, що вони будуть долучатися і дослухатися до громадянського суспільства».
Як наголосила активістка Врадіївського руху, юрист Катерина Смірнова, досі немає відповіді від правоохоронних органів стосовно заяв про розгін акції 18 липня у Києві. «Не відкрито кримінальне провадження, у нас немає відомостей, що воно відкрите - щодо 18 липня, щодо розгону «Беркутом» мирного зібрання», - сказала вона.
Смірнова додала, що активісти готові влаштовувати наступну ходу в той час, коли ще «юридично не вирішилися» наслідки попередньої. «Ще не притягнуті до відповідальності ті, хто давав команду нападати на людей, які були на Майдані», - сказала юрист.
На запитання журналістів щодо подвійного громадянства Любарець повідомив, що й досі має два паспорти - України та США.
У коментарі УНІАН він зазначив, що не збирається позбавлятися жодного із паспортів. «Це порушення моїх прав як людини, тому що я вважаю, що людина може жити там, де вона хоче, де вважає за потрібне. А якщо держава цьому протидіє, то вона порушує права людини, намагаючись заборонити подвійне громадянство», - сказав Любарець. За його словами, паспорт США дає йому можливість «бути де завгодно, коли завгодно, коли я вважаю за потрібне».
Як повідомляв УНІАН, 13 серпня Любарець повідомив, що 2 жовтня о 10.00 стартує всеукраїнська хода “Від Врадіївки до Країни любові”. “Вона стартуватиме одночасно по всій Україні і досягне Майдану Незалежності у Києві о 18.00 10 жовтня та перейде у безстрокові майдани у містах і селах України до повної перемоги. Хода, використовуючи історичний досвід, охопить всю Україну, кожне село і селище, містечко і місто, а також всіх, хто вважає себе українцем з усього світу – Канади, Америки, Бразилії, Австралії. Основні принципи ходи – це мирна, відкрита, вулична та жертовна акція”, - наголосив Любарець.
За його словами, метою акції є, зокрема, відставка Президента Віктора Януковича та повернення влади народу Україні, звільнення всіх несправедливо засуджених.
2 серпня Любарець заявив, що ніколи не приховував, що жив в Америці, і продемонстрував паспорти громадянина України та громадянина США. За словами Любарця, він поїхав до Америки у 1998 році після того, як його донька вийшла там заміж, бо в Україні не було житла і роботи. "Я поїхав туди не за ковбасою, а вивчати свободу", - сказав він.
Довідка УНІАН. 27 червня 29-річну жительку Врадіївки Крашкову знайшли на вулиці без одягу з ознаками насильства. її госпіталізували до реанімації.
28 червня за підозрою у здійсненні зґвалтування, розбійного нападу і завданні тяжких тілесних ушкоджень було затримано лейтенанта міліції Дмитра Поліщука та єгеря Сергія Рябіненка. Після дводенних масових акцій протесту громадян у Врадіївці прокуратура Миколаївської області затримала капітана міліції Євгена Дрижака, на якого також вказувала потерпіла.
5 серпня прокуратура Миколаївської області вручила підозрюваним в зґвалтуванні і побитті Крашкової повідомлення про зміну кваліфікації дій з ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (завдання тяжких тілесних ушкоджень) на тяжчий злочин - ч. 2 ст. 15 п.п. 4,6,9,12 і ч. 2 ст. 115 (здійснення закінченого замаху на умисне вбивство, здійснене з особливою жорстокістю, з корисливих мотивів, з метою приховати інший злочин, за попередньою змовою групою осіб).
Крім того, Рябіненку інкримінується здійснення розбійного нападу, а Поліщуку і Дрижаку - здійснення зґвалтування, розбійного нападу, а також ряду службових злочинів.
9 вересня Апеляційний суд Миколаївської області ухвалив рішення, що справу про зґвалтування і спробу вбивства Крашкової розглядатиме Первомайський районний суд Миколаївської області.
26 вересня Первомайський райсуд розпочав судовий процес. Згідно з рішенням суду, початок розгляду справи по суті призначено на 8 жовтня.