Київ. 18 липня. УНІАН. В КУПРі та УНА-УНСО називають провокацією міліції спробу підкупу учасників «врадіївської ходи».

Сьогодні на прес-конференції в УНІАН, коментуючи появу в Інтернеті відеоролику, на якому організаторам «врадіївської ходи» пропонують гроші за припинення акції, лідер ВГО "Коаліція учасників помаранчевої революції" (КУПР) Сергій Мельниченко заявив, що кілька днів тому до них надійшла пропозиція про зустріч з людиною, яка «хоче поговорити». Представники цієї організації та УНА не хотіли допустити зриву «врадіївської ходи» і силового придушення акції, тому пішли на переговори, щоб дізнатися про плани влади. Мельниченко зазначив: «Ми розуміли, що це провокація». При цьому додав, що «вирішено було дізнатися, чия йде гра», адже говорили, що у владному середовищі є протистояння, котре вони хочуть використати один проти одного, застосувавши проти учасників акції силові методи.

Голова Київської організації, один з лідерів УНА-УНСО Ігор Мазур («Тополь») розповів, що «на розмову прийшов типовий донецький майор», який почав пропонувати гроші за припинення акції. Він зазначив, що ніхто не збирався продаватися, але розмова про гроші в сумі 100 тисяч доларів була необхідна, щоб повірили представники міліції, що це не гра з «нашої сторони». Мазур наголосив, що про ці перемовини знали в обох організаціях, були розмови з цього приводу з деякими народними депутатами. Він відмовився назвати прізвища депутатів, але додав, що партійці, які разом з ними обговорювали подальші кроки в цих переговорах, можуть підтвердити, що про ніяку матеріальну зацікавленість не йшлося, а йшлося про збір інформації з приводу того, які провокації готує влада.

Відео дня

Мельниченко підкреслив, що ніякої передачі грошей не було, а навпаки – ми відмовилися їх взяти в день переговорів, спеціально відтягуючи час. «Якби ми були ласі до наживи, то ми були б відразу взяли кошти», - підкреслив Мельниченко.

Водночас Мазур зауважив, що це відео з переговорів так оперативно було вкинуто в Інтернет з тим, щоб їх скомпрометувати.

Відповідаючи на запитання, чому учасники переговорів, допускаючи, що це провокація, не вели власного запису розмови, Мельниченко сказав: «У нас не було технічної можливості, не було навіть часу підготуватися, тому ми йшли ва-банк».

За словами Мельниченка, «врадіївську ходу» влада хоче похоронити, показавши, що це «політичний, фінансовий проект». За його словами, ця провокація спрямована на те, щоб показати, що представники громадських організацій нібито продалися.

Як повідомляв УНІАН, 7 липня жителі Врадіївки вирушили пішою ходою до Києва. Свою акцію вони почали після подій у їхньому селищі, де міліціонери побили і зґвалтували місцеву жительку.

18 липня вони прийшли до Києва і провели мітинг біля будівлі Міністерства внутрішніх справ України.

Біля будівлі МВС зібралися близько 200 осіб. Вони проводили свою акцію під прапорами партії “УДАР”, ВО “Батьківщина”, ВО “Свобода”. Зокрема, учасники акції тримали гасла: “Захарченка не у відпустку — у відставку!”, “Україні — європейську поліцію”.

Пізніше заступник начальника Управління зв’язків з громадськістю МВС Іван Бабаєв повідомив, що міністр внутрішніх справ України Захарченко зараз не у відпустці і готовий прийняти людей із Врадіївки.

Після зустрічі з учасниками акції та депутатами, мністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявив, що не збирається йти у відставку і вважає, що учасників акції протесту у Врадіївці використовують політики.

Зокрема, міністр зауважив, що спочатку він мав намір вийти до учасників акції під МВС. Однак з’ясувалося, що під МВС немає нікого із мешканців Врадіївки – учасників ходи. За його словами, коли акція вже відбувалася, учасники ходи були ще в Голосіївському районі.

При цьому журналістам було продемонстровано відеоролик, на якому один із лідерів «Спільної справи» Олександр Данилюк повідомляє, що один із організаторів ходи з Врадіївки - народний депутат з фракції «УДАР» Сергій Каплін, змінив маршрут ходи.

Крім того, Захарченко наголосив, що йому надали інший відеоролик, в якому «показані активісти КУПРу, які продають врадіївську ходу». За словами міністра, з цього ролику видно, як «журналісти проводять розслідування і, як я зрозумів по відеосюжету, пропонують їм (учасникам ходи – УНІАН) не йти на цю ходу і відповіді громадських діячів. Вони вносять таку пропозицію, що якщо ви нам дасте спочатку 350 тисяч доларів, а потім йде торг, і кажуть: “Ну добре, 100 тисяч доларів, то ми людей не поведемо до Міністерства внутрішніх справ, а поведемо їх в інше місце”.