Київ. 26 березня. УНІАН. Захист російського бізнесмена Міраба Суслова, засудженого за вбивство власника меблевого торгового центру "4ROOM" Шабаба Алояна, проситиме апеляційний суд при розгляді скарги на вирок провести судове слідство.

Про це адвокат М.Суслова Ігор Усенко повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

"На сьогодні захист Суслова готується до апеляційного розгляду вироку. Я вважаю, що у суду є можливість провести попереднє судове засідання. Крім того, суд зобов'язаний (і ми вимагатимемо) призначити проведення судового слідства за участю Міраба Суслова", - сказав І.Усенко.

Водночас він висловив здивування у зв'язку з тим, що в повістці, яка надійшла стороні захисту з Апеляційного суду Київської області, вказана дата судового засідання неділя, 28 квітня.

"Я, як адвокат, одержав повідомлення про розгляд апеляції 28 квітня на 9.30. Але 28 квітня - це неділя", - зазначив адвокат.

І.Усенко висловив думку, що в повістці допущено або технічну помилку, або навмисну, оскільки «в кулуарах» йому повідомили, що розгляд скарги призначено на 28 березня. За словами адвоката, з метою уточнити дату судового засідання захист направив до суду відповідний запит.

І.Усенко також нагадав, що торік він і його підзахисний направили заяву в Генеральну прокуратуру України про скоєння злочину слідчими органами, які сфальсифікували матеріали справи, але жодної відповіді дотепер не одержали. У зв'язку з цим, зазначив адвокат, захист звернувся по допомогу до профільного парламентського комітету. "Як мені стало відомо, 6 березня комітетом прийнято рішення звернутися з цього питання до генерального прокурора, щоб він безпосередньо дав відповіді на поставлені запитання", - сказав І.Усенко.

Як повідомляв УНІАН, 2 жовтня 2009 року в торговому залі меблевого торгового центру "4ROOM" при свідках двоє кілерів розстріляли бізнесмена Ш.Алояна і двох його охоронців - бійців спецпідрозділу "Титан", які загинули на місці.

Поранений власник центру намагався втекти. Через два дні від одержаних ран він помер у лікарні.

Після вбивства поранений кілер не справився з керуванням автомобіля, на якому втікав з місця злочину, і загинув у ДТП недалеко від меблевого магазину. Другого кілера, громадянина Росії Давида Батікяна затримали через кілька днів у Житомирській області.

М.Суслова, підозрюваного в замовленні вбивства Ш.Алояна, затримали в Росії.

Києво-Святошинський районний суд Києва 8 листопада 2012 року засудив М.Суслова до довічного ув’язнення, визнавши його винним у вбивстві ділового партнера, співзасновника меблевого центру "4ROOM" Ш.Алояна.

Крім того, суд постановив конфіскувати все його майно і компенсувати сім'ї убитого 1 млн. 200 тис. грн.

Одночасно з М.Сусловим, з аналогічним вироком засуджено і виконавця вбивства Д.Батікяна. Розслідування справи тривало три роки, зокрема один рік - судовий процес.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram