Київ. 14 березня. УНІАН. Українські позичальники іноземних банків, чиї права як споживачів фінансових послуг були порушені через обов'язкове підписання неправомірних кредитних угод, сформованих з порушенням зокрема конституційних норм, мають намір відстоювати свої права в судах всіх інстанцій в Україні і, якщо буде потрібно, в європейських судах.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив голова правління Всеукраїнського громадського об'єднання «Фінансова грамота України» Михайло Стрельников, навівши як приклад випадок із зверненням до суду громадянина України Олега Братюка, що зіткнувся з випадком банківського недбальства у відділенні одного з іноземних банків, що працюють в Україні.

«У нас дуже рідко люди виходять і борються до кінця, обстоюють свої права. Ми готові створити прецедент Братюка, прецедент захисту прав споживача банківських послуг – аж до розгляду справи в європейських судах. Адже європейські суди ставляться до прав споживача вимогливіше за наші. Можливість виграшу справи в європейських судах – вища і простіша, ніж в Україні», - сказав М.Стельников.

Відео дня

Сам постраждалий О.Братюк, який також взяв участь у прес-конференції, пояснив, що його кредитні відносини з іноземним банком почалися у 2007 році з моменту підписання кредитної угоди на купівлю автомобіля. Проте з січня 2010 року банк в односторонньому порядку змінив операційну систему розрахунків з клієнтами, що стало причиною звернення О.Братюка до суду. У відповідь банк подав зустрічний позов про конфіскацію у громадянина Братюка автомобіля – нібито в рахунок виниклої заборгованості за кредитними платежами.

«З 1 березня 2013 року я позбавлений автомобіля. І це при тому, що я можу надати всі платіжки і докази своєї фінансової дисциплінованості. Суть проблеми в тому, що суди апріорі стають на бік банків, не вдаючись у суть вимог клієнтів. А тим часом клієнти банків, що підписують кредитні договори, від початку поставлені в нерівні умови, оскільки банки вільні самі формувати тексти договорів і часу на доскональне вивчення вимог вони просто не дають», - наголосив О.Братюк.