Київ. 13 березня. УНІАН. Нинішня редакція законопроекту №10571 «Про засади функціонування ринку електричної енергії в Україні», передана на розгляд до Верховної Ради 20 листопада 2012 року, ставить у нерівні умови учасників ринку, зокрема атомну галузь.
Про це заявила директор з питань інформації і зв'язків із громадськістю асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна сьогодні, 13 березня, в рамках роботи круглого столу «Удосконалення систем тарифоутворення в електроенергетиці в контексті виконання положень статей 9, 10 і 11 Конвенції про ядерну безпеку», організованого агентством УНІАН.
«Асоціація не підтримує законопроект у тому вигляді, в якому він зараз є. Оскільки ми вважаємо, що цей законопроект зневажає основні принципи директиви ЄС про рівноправність учасників ринку. Явна дискримінація двох учасників ринку - це атомні електростанції і «Укргідроенерго», - сказала О.Кошарна.
«Та схема, яка запропонована з існуванням фонду, вона, звичайно, неприйнятна. Виходить, що за рахунок державних компаній підтримуватиметься приватний бізнес», - підкреслила експерт.
О.Кошарна також зазначила, що уряду необхідно прийняти спеціальну програму із соціальної підтримки особливо уразливих і незахищених верств населення.
«Якщо уряд не прийме спеціальну програму із соціальної підтримки особливо уразливих незахищених верств населення і не прагнутиме до того, щоб населення сплачувало за економічно обгрунтованими тарифами, НАЕК «Енергоатом», звичайно, не виживе», - наголосила експерт.
Як раніше повідомляв УНІАН, 15 листопада 2012 року громадські організації атомної галузі України звернулися до Президента Віктора Януковича з проханням не допустити реформування ринку електроенергії у збиток атомників.
6 червня 2012 року був зареєстрований законопроект «Про засади функціонування ринку електроенергії України», яким передбачається можливість свободи вибору постачальника електроенергії шляхом укладення двосторонніх договорів, а також можливість придбання необхідних обсягів електроенергії на спотовому ринку.
Директор Центру взаємодії з органами державної влади НАЕК «Енергоатом» Костянтин Запайщиков виступив з критикою даного проекту, зазначивши, що «існують значні ризики недостатнього наповнення фонду розподілу цінового дисбалансу. Обов'язковим платником до цього фонду передбачається зробити «Енергоатом» і «Укргідроенерго». При цьому кошти цього фонду повинні повною мірою фінансувати перехресні субсидії і розрахунки з виробниками електроенергії за зеленим тарифом, вестися дотації для теплокомуненерго.
Довідка УНІАН. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На НАЕК «Енергоатом» покладені функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.