22 січня в Arcane Art Gallery відбулося відкриття унікальної виставки - синергії мистецтва та природи, нової експозиції робіт Галини Москвитиной і дивовижної колекції мінералів: "Об'єктивні світи. Мистецтво мінералів". За сприяння Національного науково-природничого музею НАН України та компанії «Геомаркет».
В Arcane Art Gallery  відкрилась унікальна  виставка синергії мистецтва і природи: нові роботи Галини Москвітіної та дивовижна колекція мінералівМінерали, разом з благородними металами, з незапам'ятних часів викликали захоплення людини. Вічна краса коштовних каменів, гармонія кольору й  химерних форм, прозорість, блиск та  гра граней надавали їм магічний ореол.
«Об`єктивне мистецтво відображає закони кристалізації і розчинення світів, живих істот і їх доль, - впевнена художниця Галина Москвітіна. - Ці закони виражають єдність творіння, тотожність всього сущого. Людина та камінь, квітка і птиця, планета й Галактика - це кристалізації одного й того ж порядку.
У нашому Всесвіті немає повної нерухомості, все розвивається. Кристал зароджується в надрах Землі. А сам процес його формування відбувається за законами, загальними для всіх мінералів, будь то аметист або малахіт, алмаз або гірський кришталь, незалежно від того, з яким кристалом ми маємо справу або від того, з якої частини Землі він відбувається. Так проявляється спільність законів, які формують наш світ».
Саме ці об`єктивні закони й відображені на картинах Галини Москвітіної, а природна краса і фактура мінералів, співзвучна нової серії робіт художниці, є ще одним підтвердженням того.
«Ми можемо спостерігати різноманітність природних процесів, - вважає доктор геологічних наук, завідуюча Геологічним музеєм НАН України Катерина Деревська - веселку та північне сяйво, тумани, світанки і заходи, зірки і комети, морські прибої, відливи і припливи, виверження вулканів і поточну лаву, тверді кристали. Всі вони взаємопов`язані в цьому світі. Те, що ми бачимо на картинах Галини Москвітіної, дозволяє нам ще раз задуматися як про глибину космічного простору, в якому ми живемо, так і про стан нашої душі. Відомий вчений-біолог Микола Дроздов чітко сформулював, чим відрізняється людина від тварини. Тим, що він може вірити, надіятися і любити. Саме ці складові формують душу людини».
В Arcane Art Gallery  відкрилась унікальна  виставка синергії мистецтва і природи: нові роботи Галини Москвітіної та дивовижна колекція мінералівКолекція мінералів люб`язно надана Національним науково-природничого музею НАН України, а також компанією «Геомаркет».
Галерея ARCANE ART створена як презентаційний і комунікативний  майданчик  для всіх, хто цікавиться Об'єктивним мистецтвом.
За визначенням, яке  виникло  на початку XX ст,  до об'єктивного відноситься мистецтво здатне переводити нас з рівня буденного, суб'єктивного сприйняття дійсності - на надособистий  рівень буття. В якості найбільш відомих прикладів «об'єктивного мистецтва» можна навести будови Стоун-хендж і єгипетських Сфінксів, ікони Рубльова і фільми Тарковського, полотна Брейгля, Реріха, Кандинського.
У своїй культорологічній  діяльності галерея передбачає реалізацію проектів за поданням різних форм «об'єктивного мистецтва» не тільки в Україні, але і у всьому світі.
Місце розташування галереї в історичному центрі міста на вулиці Десятинній обрано не випадково. У період зародження православ'я саме тут була побудована перша кам'яна церква - Десятинна, і місце це є знаковим для всіх, хто пов'язаний з відродженням духовної традиції в Мистецтві.


ЛАТЕРНАТІВНИЙ РЕАЛІЗМ Галини Москвітіної
В Arcane Art Gallery  відкрилась унікальна  виставка синергії мистецтва і природи: нові роботи Галини Москвітіної та дивовижна колекція мінералівЛатернатівний реалізм - стиль живопису Галини Москвітіної, заснований на особливому сприйнятті художником світла, використанні в живопису концептуальних образів, безпосередньо пов'язаних з поняттям «світло, світність, светоносність». Картини, створені в рамках напрямку, іменуються Светангі («Лайтангі»). Вони є частиною «пригод душі», вираженням духовного досвіду в мальовничій формі, відображаючи простір світла в об'єктивному світі.
Галина Москвітіна - один з кращих графіків України, яка свого часу ілюструвала Булгакова і Шекспіра, на піку популярності зникає зі столичною арт-сцени та на 15 років усамітнюється в ашрамах Індії, монастирях Китаю. Пройшовши довгий шлях відлюдництва, художниця повертається на Захід з серією живописних робіт, що відображають її своєрідний духовний досвід. У 2011-12гг. в рамках світового турне «Кодекс Світла» картини Галини Москвітіної побували в Мілані, Лондоні, Тель-Авіві, Нью-Йорку.
Сайт художниці: http://www.galynamoskvitina.com

 

Відео дня

Контакти:
Тетяна Залива
PR-директор фонду Arcane Art
моб. 095602 91 96, e-mail: zaliva@aapf.com.ua