Київський Патріархат УПЦ заявляє, що роботи в Десятинному провулку в Києві ведуться на законних підставах

19:52, 27 листопада 2012
Останні події
0 0

 Київ. 27 листопада. УНІАН. Роботи, які передують будівництву адміністративно-господарського комплексу з апартаментами в Десятинному провулку в Києві, замовником якого є Київський патріархат Української православної церкви, ведуться на законних підставах.

Про це повідомив прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) в ході прес-конференції в УНІАН.

«Одержано всі дозволи, включаючи останній. Це позитивний експертний висновок від державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» щодо розгляду проектної документації. 31 серпня цього року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Києва дала дозвіл на виконання будівельних робіт», - сказав він.

Архієпископ Євстратій повідомив, що в липні 2007 року КП УПЦ уклав інвестиційну угоду з ТОВ «Левадія», яке виступає інвестором і частково технічним замовником проекту реконструкції. А в грудні 2007 року розпорядженням київського міського голови надано дозвіл на проектування і будівництво комплексу будівель у Десятинному провулку. Проект комплексу узгоджено з Міністерством культури України та Інститутом археології НАН України.

Євстратій зазначив, що в 2008 році на ділянці почали проводити археологічні дослідження, які необхідно завершити. Проте для їх проведення необхідно знести дві будівлі, що належать УПЦ і перебувають в аварійному стані. Аварійність будівель підтверджена висновком Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій у червні 2008 року.

«Для того, щоб завершити археологічне дослідження цієї ділянки, необхідно ці дві будівлі звідти прибрати, щоб досліджувати, що знаходиться під ними, чи немає під ними якихось археологічних пам'яток», - пояснив прес-секретар КП УПЦ.

Він додав, що Міністерство культури і туризму своїм наказом від 30 грудня 2008 року визнало, що ці будівлі в Десятинному провулку не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам'яток. При цьому в квітні 2009 року Київська міська державна адміністрація дала дозвіл на їх знесення.

«Нам потрібно ці археологічні роботи завершити. На жаль, деякі мешканці будинку №7 (Десятинний провулок, 7) висловлюють заперечення суб'єктивного характеру», - сказав Євстратій.

Через протести мешканців будинку працівники НДІ будівельних конструкцій не можуть провести роботи з недопущення можливого руйнування прилеглих житлових будинків на вулиці Володимирській, 6/1 і в Десятинному провулку, 7.

«Ми витратили багато років на збирання дозволів, ми витратили багато років на археологічні дослідження, які не завершені і продовжуються. Ми не йдемо проти закону, ми не йдемо проти інтересів громади Києва. Ми нічого не порушуємо. Але у нас теж є свої законні права. У нас є право зробити в цьому місці приміщення, яке приноситиме користь церкві, приноситиме користь київській громаді», - підкреслив Євстратій.

Прес-секретар КП УПЦ зазначив, що на ділянці планується будівництво сучасного комплексу, який включатиме адміністративні, господарські приміщення, майстерні, а також 4 гостьові апартаменти площею близько 400 кв.м. Він уточнив, що апартаменти - це службові житлові приміщення, а не квартири.

Інвестором будівництва виступає ТОВ «Левадія», генеральним підрядчиком — компанія «Інтергал-Буд».

Проект передбачає повне збереження фундаменту палацу Князя Володимира, який планується накрити прозорим покриттям, а на першому поверсі комплексу буде влаштована музейна експозиція, присвячена цій пам'ятці культурної спадщини.

У свою чергу начальник Старокиївської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Аркадій Козловський зазначив, що для завершення досліджень знадобиться 2-3 місяці.

За його словами, розкопки почалися в 2008 році, після двох років перерви їх було відновлено, а на сьогодні досліджено більше половини площі. В ході досліджень було встановлено реальні розміри палацу і відкрито його четверту стіну.

А.Козловській уточнив, що збереглися рови палацу, які можна реставрувати. В ході розкопок археологи виявили сім поховань язичницьких часів, чотири житла XII-XIII століть, придмети побуту XVIII-XIX століть, житло XI століття.

«Питання полягає в тому, що заважають копати», - сказав археолог.

Розповідаючи передісторію проекту, архієпископ Євстратій зазначив, що в 2002 році у порядку реституції (повернення майна, конфіскованого державою у релігійних організацій) КП УПЦ було передано у власність будинки в Десятинному провулку № 3 літери А, Б і № 5 літера Д.

У 2004 році між КП УПЦ і Київською міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки площею 1,7 тис. кв. м на 25 років.

Як повідомляв УНІАН, Київська міська державна адміністрація розпорядженням від 14 грудня 2007 року дозволила Київській патріархії Української православної церкви Київського патріархату побудувати адміністративно-житловий комплекс за адресою: провулок Десятинний, 3А, 3Б і 5Д.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter