Київ. 1 жовтня. УНІАН. Українські банки і правоохоронні органи повинні активізувати боротьбу з псевдокредитними компаніями, заявили сьогодні на прес-конференції в УНІАН представники громадських організацій.

«В Україні працюють кредитні шахраї. Це компанії, які часто є клонами банків, вони не мають ані відповідних ліцензій, ані дозволів» - заявив координатор всеукраїнської акції «СТОП ШАХРАЙ» Богдан Хаустов.

Він повідомив, що у своїй роботі такі компанії орієнтуються насамперед на громадян, які з тих чи інших причин не можуть одержати кредит у банку. Так компанії обіцяють дешеві кредити від 0% до 10% із сумою кредиту від 10 до 500 тис. грн, при цьому не вимагають ні довідки про доходи, ні застави, ні поручителя, проте просять сплатити «перший внесок» як доказ платоспроможності.

Відео дня

«На жаль, результатом таких дій, махінацій є те, що людина, яка приходить у цю компанію, позбувається по суті всіх своїх грошових коштів і кредит не одержує», - говорить Б.Хаустов.

Він зазначив, що назва таких компаній часто містить частину назви відомих банків або інших фінустанов. Такі компанії орієнтуються на населення з низькою фінансовою грамотністю, заробляючи при цьому до 500 тис. грн за місяць.

«Вони (псевдокредитні компанії - УНІАН) розраховані на не дуже грамотних людей, на людей, які звикли довіряти всьому, що написано в газеті або рекламі. Такі люди бачать слово «кредит» і думають, що це звичайний банк, і стають жертвами махінацій», - зазначив громадський діяч, учасник акції «СТОП ШАХРАЙ» В’ячеслав Абдурахімов.

При цьому громадські організації вважають, що банки, назви яких використовують псевдокредитори, недостатньо активно протидіють їх роботі.

«Мене дивує позиція банків і позиція правоохоронних органів. Куди вони дивляться і чому вони не борються, чому з псевдокредиторами борються громадські організації», - говорить представник громадської організації «Асоціація консалтингових компаній України» Максим Генко.

За словами Б.Хаустова, на сьогодні кількість псевдокредитних компаній в Україні більша як 100, а кількість постраждалих від їх діяльності громадян вже перевищує 500 тис. осіб.

«Зараз найголовніше завдання - це об'єднатися проти цієї, даруйте, «зарази», тому що кількість потерпілих збільшується з кожним днем, як і кількість таких компаній», - наголосив Б.Хаустов.