Київ. 21 вересня. УНІАН. Ухвалення у першому читанні проекту закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», який передбачає повернення кримінальної відповідальності для журналістів, свідчить про деградацію парламенту.

Таку думку висловив політолог, кандидат політичних наук Олександр Палій сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.

«В цьому законопроекті написана дуже цікава річ, яка свідчить про цинічність нашого парламенту і глибину його деградації. Для простолюду: для людей і для журналістів є три роки ув’язнення, а для людей, які роблять наклеп із використанням службового становища, - виключно штраф і невеличкий», - сказав він.

Відео дня

«Тобто, депутати, чиновники можуть брехати скільки завгодно – їм нічого не буде, а прості люди і журналісти ідуть на три роки в тюрму», - заявив політолог.

О.Палій наголосив, що влада не розуміє, що вона робить, і не бачить, що на очах у суспільства втрачає будь-яке право ним керувати. «Глибина деградації колосальна. В інших країнах люди, які перебувають на посадах, отримують додаткову відповідальність, а у нас вони мають меншу відповідальність, ніж прості громадяни», - наголосив політолог.

Він висловив переконання, що цей закон хочуть прийняти, аби журналісти не писали про реальні проблеми в Україні.

Також О.Палій підкреслив, що подібні закони підривають легітимність Президента України Віктора Януковича. Він вважає, що за ініціативу прийняття подібних законів у країні, як мінімум, мали б відбуватися відставки у владі. «Я не знаю, що мав би робити Янукович. Тому що все це підриває його легітимність. І це, в остаточному рахунку, вдарить по ньому», - підсумував експерт.

Як повідомляв УНІАН, 18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським.

За дане рішення проголосували 244 із 344 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Законопроект підтримали фракції Партії регіонів, КПУ і Народної партії.

Положеннями законопроекту передбачено встановлення кримінальної відповідальності за скоєння такого суспільно небезпечного діяння, як «наклеп», який полягатиме в умисному поширенні завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, за умови, що такі дії спричиняють тяжкі наслідки.

В законопроекті передбачено, що наклеп, тобто умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, - карається штрафом в розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі до двох років.

Наклеп, вчинений шляхом публічного демонстрування у творах або засобах масової інформації, або вчинене слідчим, прокурором чи суддею - карається штрафом в розмірі від п’ятисот до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

В законопроекті передбачено, що це ж діяння, поєднане з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.