Київ. 19 вересня. УНІАН. Народний депутат України Олександр Третьяков найближчими днями внесе на розгляд Верховної Ради України проект постанови про проведення виборів мера Києва в січні-лютому 2013 року.

Про це він сказав на прес-конференції в агентстві УНІАН.

За його словами, «на сьогодні всі дати проведення виборів пройшли, до нового року фізично вибори провести неможливо». Депутат вважає, що «найближчим часом - це січень-лютий наступного року» вибори мера Києва повинні відбутися.

О.Третьяков підкреслив: «Те, що відбувається в Києві з самоврядуванням це, напевно, гірше, що може бути. Коли в Києві немає мера, коли в Києві править людина, яка призначається вищою інстанцією, в якої немає зацікавленості в тому, щоб допомогти киянам. Є лише одна зацікавленість у тому, щоб усидіти в своєму кріслі й його доля висить на кінчику пера - сьогодні поставили, а завтра зняли». Депутат також підкреслив, що парламенту України потрібно прийняти зміни до законодавства, які б передбачали вибори мера Києва в два тури, «коли найсильніший повинен перемагати».

«Мер повинен бути легітимним, мер не може обиратися 20% населення міста Києва», - підкреслив О.Третьяков. При цьому він відзначив необхідність повернення районних рад у місті Києві, оскільки «не можна забирати у людей право вибору». За його словами, поки не буде це повернено, «працюватиме схема «виборний». Він підкреслив, що як кандидат у народні депутати по 218 округу в Києві організував «систему «виборний», коли «жителі будинку вибирають старшого будинку, а він представляє їхні інтереси в усіх інстанціях, зокрема, спілкується з народним депутатом, і мої приймальні стали місцем, куди звертаються люди».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram