Київ. 19 вересня. УНІАН. Міжнародна громадська організація “Інтерньюз-Україна” презентувала новий Інтернет-ресурс для контролю за парламентськими виборами www.electua.org.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомили організатори проекту.

За словами голови правління “Інтерньюз-Україна” Костянтина Квурта, новий ресурс дасть можливість журналістам, громадським діячам та усім громадянам особисто долучитись до контролю за ходом виборчої кампанії та подіями в день голосування. “Ми хочемо привернути увагу громадськості до цінності прозорого, відкритого і чесного процесу волевиявлення”, – додав він.

Директор проекту “У-Медіа” Інтерньюз Нетворк Вейн Шарп зауважив, що портал ELECTUA.ORG збиратиме та перевірятиме порушення в ході виборчого процесу. “Що робить цей проект унікальним – це те, що він спиратиметься на очевидців – українських громадян, громадських активістів і журналістів – для наповнення сайту. Модератори перевірятимуть надіслані факти, що створюватиме точну та актуальну картину парламентських виборів 2012 року”, – сказав він.

Як розповів менеджер проекту Віталій Бохняк, Інтернет-сторінка ELECTUA.ORG оперативно відображатиме картину порушень виборчого законодавства під час виборчої кампанії та безпосередньо в день виборів. Інтернет-ресурс розроблений за підтримки міжнародних експертів США та Мексики, є відкритим для кожного, хто зможе і захоче повідомити про порушення. Особливістю ресурсу є інтерактивна карта, яка відображає два шари повідомлень: отримані, що проходять перевірку, та вже перевірені.

Усі охочі – громадяни, представники ЗМІ та громадські активісти – у будь-який час можуть повідомляти про порушення виборчого законодавства на сторінці www.electua.org, також через соціальну мережу Facebook www.facebook.com/ElectUA та СМС. В рамках роботи проекту постійно працюватиме гаряча телефонна лінія, де можна отримати консультацію щодо роботи веб-сторінки і повідомити про порушення.

В.Бохняк додав, що над перевіркою інформації буде працювати команда модераторів. Користувачі сторінки також зможуть переглядати узагальнену статистику по кількості та типах поршень. Усі зафіксовані дані про порушення можуть стати основою для моніторингу та аналізу виборів-2012 іншими правозахисними чи юридичними організаціями, міжнародними експертами.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram