КИЇВ : 6 вересня 2012 року - Уряд Канади фінансує найбільшу в її історії місію незалежних спостерігачів (MissionCanada) з метою підтримки демократії в Україні. Mission Canada вже надіслала понад 60 досвідчених довгострокових спостерігачів у різні регіони України напередодні жовтневих виборів. Слідом за цією групою прибудуть ще 365 короткострокових спостерігачів у жовтні. Додатково Канада надсилає 10 довгострокових і 60 короткострокових спостерігачів до складу багатосторонньої місії, яка формується Організацією безпеки і співробітництва в Європі(ОБСЄ).
Довгострокові спостерігачі діятимуть в кожній із 24 областей України та в Автономній Республіці Крим. А також у двох муніципальних адміністративних регіонах – Києві і Севастополі. Їхнє завдання – спостерігати за відповідністю виборчого процесу до законів України і міжнародно-прийнятихстандартів.
Незалежна канадська місія співпрацюватиме з різними багатосторонніми місіями, водночас проявляючи вагому незалежну канадську причетність до демократичного розвитку України. Усі довгострокові спостерігачі від MissionCanada акредитовані Центральною Виборчою Комісією України.
“Така велика кількість спостерігачів є відображенням традиційних особливих відносин, які Канада завжди мала з Україною, і ще раз підкреслює нашу зацікавленість надати будь-яку можливу допомогу для зміцнення демократичних процесів та інституцій в Україні,” – сказав Посол Канади в Україні Трой Лулашник.
Анна Шиптур, координатор довгострокових спостерігачів від MissionCanada, зазначила: “Багато наших спостерігачів походять з українсько-канадської громади, володіють українською і російською мовами та мають великий досвід спостереження за виборами в інших країнах світу. Кожна команда складається з двох осіб: чоловіка та жінки, а їхнє знання мови, країни, а також виборчий досвід ретельно перевірялися. Ми надамо незалежне підтвердження стосовно того, чи виборчий процес і голосування в Україні були вільними і справедливими.”Вона додала, що початкова основоположна група вже перебуває в Україні понад місяць і провела консультації із основними зацікавленими сторонами в східних, центральних і західних регіонах України.
У мандат спостерігачів входить довгий перелік обов’язків, зокрема: дослідження функціонування та виконання обов’язків з боку виборчих комісій, їхня готовність до дня голосування; виборча кампанія; робота зі ЗМІ; можливі виборчі суперечки та судові справи.
Усі канадські спостерігачі підписали Кодекс поведінки, а робота місії буде керуватися загальноприйнятимиміжнародними принципами спостереження за виборами.
“Ми зацікавлені в забезпеченні того, щоб воля народу була відображена в кінцевих результатах виборів,” – сказав Тарас Залуський, керівник адміністрації місії.
Місія канадських спостерігачів сподівається надати попередній звіт українській і міжнародній громаді та Уряду Канади не пізніше ніж 24 години після закриття виборчих дільниць. На додаток, проміжні звіти про результати спостережень довгостроковими спостерігачами будуть подаватися регулярно протягом наступних двох місяців.
MissionCanada було започатковано завдяки фінансуванню Уряду Канади через Канадську агенцію міжнародного розвитку (КАМР), Міністерство зовнішніх справ і міжнародної торгівлі Канади. Проект був організований CANADEM, Канадським цивільним резервом, канадською та міжнародною громадською організацією. Протягом останніх десяти років завдяки фінансуванню Уряду Канади CANADEM надіслало понад 4500 спостерігачів за виборами по всьому світу, включаючи спостереження за попередніми виборами в Україні.
За додатковою інформацією, звертайтесь:
MissionCanada: Михайло Боцюрків, +380-66-467-9083 / +1-310-954-9604; Michael.Bociurkiw@canadem.ca
Посольство Канади: ІннаЦарькова, +380-44-590-3106; Inna.Tsarkova@international.gc.ca
http://www.canademmissions.ca/ukraine
Twitter: @CANADEM_Mission