Київ. 27 липня. УНІАН. Політична партія «Українська платформа “Собор” закликає відомих і авторитетних людей з-поза політики у свій список на вибори до Верховної Ради України.

Про цю ініціативу партії на прес-конференції в УНІАН повідомив голова “Української платформи “Собор” Павло Жебрівський.

Він підкреслив, що на сьогодні в українському суспільстві “недовіра і зневіра” до політиків, які вже були у владі і якимось чином дискредитували себе, і зважаючи на ситуацію, що нема кого делегувати у нову владу, яка формуватиметься на виборах восени, близько половини виборців, згідно з опитуваннями, не хоче брати участі у цьому процесі.

“Сьогодні потрібно привнести мораль в політику, вірніше більше моралі принести в політику. Зрозуміло, якщо до діючих політиків є недовіра, то на авансцену мають вийти зовсім інші люди. Це представники громадянського суспільства – журналісти, публіцисти, експерти, науковців. Це ті, хто мають моральний авторитет у суспільстві”, - пояснив П.Жебрівський.

Він також зазначив, що бюлетені громадян, які не прийшли на вибори, можуть бути використані для фальсифікацій, щоб зберегти ту владу, яка є зараз в країні. Тому щоб змінити владний режим та дати можливість прийти в політику новим людям, які бажають змінити життя українців на краще, виборці повинні не ігнорувати ці вибори, а обов’язково прийти й проголосувати, заявив П.Жебрівський.

“На нашій центральній раді ми прийняли рішення, що ми пропонуємо представникам громадянського суспільства майданчик - Українську платформу – для того, щоб вони, а не політики, вийшли зі своєю програмою, програмою зміни якості влади, з новою якістю у владі. А діючі політики, в тому числі голова партії, мають йти на мажоритарний округ для того, щоб отримати або не отримати вотум на продовження політичної діяльності. Ми вважаємо, що саме це є запровадження тієї альтернативи в українській політиці, яка власне повинна бути”, - сказав П.Жебрівський.

За його словами, остаточно список партії на вибори буде затверджено 4 серпня на з’їзді “Української платформи “Собор”. Для формування списку створюється наглядова рада, до якої увійдуть відомі українці, які мають високий рівень довіри громади. Зокрема, сьогодні на прес-конференції були присутні представники ініціативної групи, яка підтримує ідею партії щодо формування виборчого списку з числа людей, які поза політикою і мають моральний авторитет в суспільстві, і які закликали громадян відгукнутись. Так, були присутні: письменники, видавці, громадські діячі брати Дмитро та Віталій Капранови; поет, літературознавець Рауль Чілачава; історик, політолог Олександр Палій, а також міністр закордонних справ України в 2007-2009 рр. Володимир Огризко.

“Ми закликаємо всіх, хто не хоче консервації цієї системи і повної перемоги на осінніх виборах чинної влади, чинної політики, спробувати власною силою, власним авторитетом залучити виборців на дільниці, тобто піти в список. В списку не буде жодного чинного депутата, а будуть ті, хто захоче працювати, хто захоче скликати людей своїм авторитетом на вибори, щоб за нього проголосували, і той, хто стане “на горло власній пісні” і зможе кілька років вигрібати лайно у Верховній Раді...”, - зазначив Д.Капранов.

У свою чергу О.Палій висловив переконання, що “суспільні авторитети зараз мають сказати своє вагоме слово». «Можна, звичайно, заплющити очі і “насолоджуватись” тим, що робиться з країною, але думаю, що це не відповідальна позиція, і позиція, яка не може бути сумісною зі статусом політичної еліти з народу”, - сказав політолог.

За словами Р.Чілачави, якщо “Українська платформа «Собор” подолає бар’єр до ВР, то це буде “справді та чесна сила, яка не буде кнопкодавом, не буде сліпим виконавцем волі ляльководів, а буде проводити чесну лінію, яка зафіксована в напрацьованому маніфесті та інших документах партії”.

“Але якщо ми не проходимо, то ми все одно продовжимо роботу на Україну, задля України, за демократизацію нашого суспільства доступними для нас засобами. В основному це письменники, політологи, люди, які мають доступ до людських душ”, - сказав він.

В.Огризко зазначив, що вже бував “у політиці та владі”. “Пішов у владу і рівно з тим же і вийшов. В мене немає мети йти у владу, щоб звідти вийти з валізою з доларами, я міг би це давно зробити, але не зробив... У мене та інших представників ініціативної групи, які сьогодні тут присутні, інша мета – хочемо почати ламати оцю владу. Бо ми розуміємо, що з такою владою чи з якимсь її виявом ми Україну загубимо”, - заявив він.

Також він зауважив, що участь в цій прес-конференції зовсім ще не означає, що всі вони будуть присутні у виборчому списку, оскільки список формуватиме наглядова рада.

В оприлюдненому на прес-конференції Відкритому листі громадської ініціативи «Українська платформа “Собор” зазначається: “Ми скликаємо тих, чиє головне багатство - репутація. Так само, як і основна цінність. Це стане ін’єкцією совісті для влади і країни. Кожен вибирає сам: чи розмірковувати вдома про феномен Гавела, чи вичистити політичне сміття власноруч. Якщо відчуваєте, що Ваш суспільний авторитет, репутація і прагнення змін можуть бути корисними Україні, починаймо працювати вже сьогодні! Йдемо разом!... Ми мобілізуємо голоси тих, хто не має вибору серед сьогоднішніх політиків!”.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram