Київ. 12 квітня. УНІАН. Влада столиці вважає, що театр «Київ» необхідно передати у комунальну власність.Про це начальник Головного управління культури та мистецтв Київської міської державної адміністрації Світлана Зоріна заявила під час прес-конференції в УНІАН.

Вона зауважила, що управління культури на 2012 рік не внесло театр до своєї мережі. «На сьогодні театр залишився без коштів, в нього нема фінансування», - пояснила чиновник.

Також С.Зоріна нагадала, що Київська міська рада своїм рішенням від 24 червня 2004 року створила ТОВ "Муніципальний театр "Київ" з часткою міськради у статутному фонді у розмірі 51%, а 49% - у власності ТОВ «Театр «Четверта стіна».

Відео дня

За словами С.Зоріної, ще у 2006 році вона з’ясувала, що деякі положення статуту театру «Київ» суперечать чинному законодавству щодо фінансування та використання бюджетних коштів. Вона зазначила, у статуті театру вказано, що він матиме два джерела фінансування: Київська міська рада та ТОВ «Театр «Четверта стіна». При цьому С.Зоріна зауважила, що у 2006-2008 роках театр отримував кошти з міського бюджету.

«Це нонсенс, ми не видаємо кошти на жодне товариство з обмеженою відповідальністю» - сказала вона, додавши, що для отримання таким товариством бюджетних коштів необхідно проводити тендер.

У 2008 році керівництво театру вже повідомляли про те, що мають відбутися збори Київської міської ради і ТОВ «Театр «Четверта стіна» для того, аби вирішити проблеми зі статутом театру та його фінансуванням.

«На 2010-2011 рік у нас вийшли деякі проблеми у самому театрі», - сказала С.Зоріна.

За її словами, контролюючі органи почали писати звернення до Головного управління культури КМДА, зокрема, податкова надала подання про розірвання трудового договору з керівником театру "Київ" через заборгованість з податку на землю.

«А ми, як Головне управління культури, яке видає кошти, нічого зробити не можемо, тому що згідно статуту - це товариство з обмеженою відповідальністю», - зауважила вона.

За словами С.Зоріної, щоб врятувати театр, необхідно провести спільні збори та передати у комунальну власність ті 49% ТОВ "Муніципальний театр "Київ", які наразі належать ТОВ «Театр «Четверта стіна».

В іншому випадку, переконана вона, податкова, борг перед якою зростає щомісяця, заблокує рахунки Головного управління культури КМДА, й таким чином постраждають всі театри.

Водночас, за словами С.Зоріної, відповідні збори мали відбутися 29 березня, проте представники театру, зокрема, директор, на збори не з’явилися через гастролі.

«На сьогодні пан Невєдров (директор, художній керівник театру «Київ») сказав, що він не бачить можливості готувати документи для передачі 49% місту. І таким чином, ситуація зайшла в глухий кут», - констатувала С.Зоріна і додала, що театр переніс збори на 27 квітня.

При цьому, зауважила вона, за час своєї діяльності з міського бюджету театр "Київ" отримав 9 млн. грн. Управління культури припинило фінансувати його з січня 2012 року. Борг театру станом на січень складав 1 млн. 300 тис. грн.

У свою чергу, Валерій Невєдров заявив, що борги утворилися через те, що театру доводилося багато грошей витрачати на ремонт занедбаної будівлі колишнього кінотеатру «Краків», який влада виділила театру. «Кожна копійка, зароблена нами, йшла на ремонт цього приміщення», - сказав він.

Водночас, працівники театру, за словами В.Невєдрова, не отримують заробітну плату вже 4 місяці. При цьому, за його словами, театр самостійно збирається вирішити свої проблеми через реструктуризацію боргу.