Київ. 18 травня. УНІАН. Видавці ініціюють заснування в Україні престижної премії за кращу дитячу книжку, що має сприяти розвитку цього сектору літератури в нашій країні та подальшому зростанню зацікавленості нею за кордоном. Також вони наголошують на необхідності якнайскорішого затвердження загальнонаціональної програми підтримки дитячого читання.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН, що відбулась в рамках IV літературно-мистецького фестивалю «Київська Барикада» імені Юрка Покальчука (проходить у Києві 17-21 травня), сказала президент ГО “Форум видавців” Леся КОВАЛЬ.

Вона зауважила, що дуже тішиться тим, що організатори фестивалю звернули увагу на тему маргіналізації всього, що стосується дитини, дитячої тематики, дитинства – теми дуже важливої для життя всіх українців.

“Ми, проводячи вже 5 років окремий дитячий форум, який називається Львівський дитячий фестиваль, зіткнулися з тим, що справді, те, що робиться в дитячій літературі, дитячому виданні не цікавить не тільки засоби масової інформації, але й не цікавить батьків дітей, не цікавить вчителів і т.д. Це сумна істина, але поки ми її не визнаємо, ми не зможемо рухатися далі, тому що ми не зможемо зрозуміти, що робити далі”, - сказала Л.КОВАЛЬ.

На її переконання, для вирішення проблеми треба проводити різноманітні акції та об’єднати зусилля видавців, письменників, держави та громадськості. Зокрема, запровадити спеціальну премію.

“Треба встановити, я думаю якісь престижні премії для дитячих книжок. І тут ми теж би зверталися і до Фонду Петра Порошенка, і до Фонду Ріната Ахметова, до Фонду Пінчука та до інших, які б могли встановити таку престижну книжкову дитячу премію. І це б посилило престиж дитячої літератури і книговидання загалом”, - впевнена президент ГО “Форум видавців” .

Вона наголосила на важливості об’єднання зусиль всіх інституцій і організацій у питанні дитячого читання та дитячої літератури в Україні.

”Україні дуже потрібна комплексна програма підтримки дитячого читання. Такі програми є в усіх розвинутих країнах, які дбають про своє майбутнє”, - підкреслила Л.КОВАЛЬ.

У свою чергу присутній на прес-конференції художник Владислав ЄРКО, який представляв видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, зазначив, що вже на сьогодні українські книжки популярні за кордоном і отримують міжнародні премії в різних країнах світу.

Народний депутат Олесь ДОНІЙ, який представляв одного з організаторів фестивалю “Київська Барикада» ім. Ю.Покальчука - мистецьке об’єднання «Остання Барикада», - зазначив, що наприклад окремі дитячі книжки видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” вже вийшли корейською мовою і видані безпосередньо в Кореї, а також англійською, які продаються в Британії. “Парадокс, наша книжка йде на Захід, бо вона красиво дуже виглядає, але, на жаль, немає потужної державної промоції і не завжди вона може дійти через відсутність книгарень до містечка і до села”, - підкреслив О.ДОНІЙ.

Л.КОВАЛЬ, говорячи про основні шляхи виходу з ситуації, висловила переконання, що державі необхідно, перш за все, забезпечити вітчизняними дитячими книжками існуючі бібліотеки.

“Закликаю Вас, як депутата, загітувати інших депутатів, звернути увагу на бібліотеки. Бібліотеки є в кожному селі і має бути нормально забезпечена бібліотека і там, і в кожній школі”, - сказала вона, звертаючись до О.ДОНІЯ. «Це є найкращий спосіб залучити дітей до читання», - переконана Л.КОВАЛЬ. “Бо скільки б ми не агітували дітей, але якщо вони не мають де ту книжку взяти, читати вони її не будуть”, - наголосила вона і звернулась з проханням запропонувати цю тему на найближчих парламентських слуханнях.

“Ну і загальнонаціональна програма підтримки читання, комплексна. Вона розроблена”, - додала президент “Форуму видавців”.

Як повідомляв УНІАН, 17-21 травня у Києві проходить фестиваль «Київська Барикада» ім. Юрка Покальчука, головною метою якого є популяризація сучасної української літератури.

Організатори фестивалю: Мистецьке об’єднання «Остання Барикада», Благодійний фонд Петра Порошенка, МБФ «Моя Україна».

В рамках “Київської барикади” відбуваються щоденні прес-конференції в УНІАН з прямою трансляцією на “5-му каналі” за участі відомих літераторів, а також літературні зустрічі у школах, в університетах міста. 20 травня за участю гуртів «ТАРТАК», «Скай», «Танок На Майдані Конго» відбудеться великий музичний концерт на Софійській площі.

А 21 травня відбудеться «Ніч поезії» просто неба. Акція проходитиме біля пам’ятника княгині Ользі на Михайлівській площі. Будуть виступи літераторів, музичний супровід бардів, вогняне шоу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram