Київ. 3 лютого. УНІАН. Реалізація реформ у житлово-комунальному господарстві без суспільної підтримки може привести до комунального «майдану».

Таку думку сьогодні на прес-конференції в УНІАН висловив голова експертної ради Союзу власників житла України, екс-міністр з питань ЖКГ Олексій КУЧЕРЕНКО.

Під час прес-конференції він озвучив 10 питань до уряду, без яких неможливе проведення комунальної реформи.

«Я переконаний, що сьогодні із суспільною підтримкою реформ є проблеми. Останні події, які розгортаються навколо тарифної політики, і навколо дискусій і спроб протиснути Житловий кодекс, наштовхують на думку, що насамперед необхідно займатися суспільною підтримкою. Податковий "майдан" може перетворитися на житлово-комунальний "майдан", якщо уряд не очолить рух і не перетворить цей рух на майданчики в кожному будинку, кожному дворі, мікрорайоні, місті по обговоренню наших житлових проблем, проблем власності», - сказав О. КУЧЕРЕНКО.

На думку експерта, уряд має зайнятися закріпленням спільної власності на майно.

«Я переконаний, що слід негайно збудувати модель закріплення, реєстрації цієї власності в управлінні і негайно її реалізувати. Саме це має створити соціальну базу для реформ», - сказав він.

О.КУЧЕРЕНКО вважає, що якщо «батогом» у здійсненні реформ є підвищення тарифів на комунальні послуги, то «пряником» має бути реалізація інвестиційних енергозбережних проектів у будинках (встановлення лічильників, ремонт дахів і внутрішньобудинкових мереж), для чого необхідно провести енергоаудит і паспортизацію житлового фонду.

Він також вважає помилкою встановлення НКРЕ підвищених тарифів по 140 теплокомуненерго і 39 водоканалах без громадського обговорення і визначення всіх інвестиційних складових для кожного суб'єкта.

О.КУЧЕРЕНКО зазначив, що ні 3 млрд. грн. у 2010-му, ні 5,9 млрд. грн. у 2011 році на реформування ЖКГ з держбюджету не передбачені, що означає компенсацію цих коштів за рахунок підвищення тарифів, тобто «з кишені громадян».

На думку експерта, необхідно припинити процес передачі комунальних підприємств у концесію, враховуючи одержаний негативний досвід, і знайти інші механізми публічно-приватного партнерства.

Експерт також закликав модернізувати процес розподілу субсидій на оплату комунальних послуг, оскільки сьогодні вони не доходять до тих, кому мають прямувати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram