Київ. 24 грудня. УНІАН. Лідер Громадянського руху “Спільна Справа” Олександр ДАНИЛЮК не пов’язує зникнення голови правозахисної організації "Асоціація захисту прав громадян України" Володимира ЛЕСИКА з його діяльністю з організації підприємницьких протестів на Майдані Незалежності.

Про це О.ДАНИЛЮК заявив на прес-конференції в УНІАН.

О.ДАНИЛЮК підкреслив, що очолювана ним організація, як і всі інші стурбована долею В.ЛЕСИКА і хвилюються за нього. “Але, хочемо сказати, що ми не пов’язуємо його зникнення з його активною участю в Майдані–2, оскільки такої участі не було”, - наголосив лідер Громадянського руху “Спільна Справа”.

За словами О.ДАНИЛЮКА, В.ЛЕСИК дійсно займається громадською діяльністю, але вона жодного відношення до протестів підприємців на Майдані не мала.

“Те, що сталося з ним, або пов’язано з іншою його діяльністю, або є свідомою провокацією, щоб залякати інших активістів, або з іншою метою...”, - наголосив О.ДАНИЛЮК.

Довідка УНІАН. 23 грудня ц. р. Центральний штаб порятунку українського підприємництва розповсюдив повідомлення, що зник один з активістів підприємницького протесту на Майдані Незалежності, голова правозахисної організації "Асоціація захисту прав громадян України" В.ЛЕСИК. Зокрема, на 22 грудня 2010 року В.ЛЕСИКОМ була запланована акція протесту. Однак 21 грудня "він пропав і вже дві доби його не можуть знайти рідні, друзі та колеги".

Його телефон, вказаний в анонсі акції, відключений. Безрезультатними виявилися і спроби додзвонитися на інші особисті телефони організатора.

У штабі повідомляють, що з 21 грудня з В.ЛЕСИКОМ ніхто з його знайомих не бачився і не спілкувався, а основний телефон знаходився поза зоною доступу.

Центральний штаб порятунку українського підприємництва, рідні та близькі В.ЛЕСИКА звернулися до правоохоронних органів з вимогою у найкоротші терміни встановити його місце перебування.

"У випадку його затримання та перебування в місцях попереднього ув'язнення громадськість України цікавить, на якій підставі він затриманий і де утримується під вартою", - наголошується в повідомленні.

24 грудня у Відділі зв’язків з громадськістю Головного управління МВС України в м. Києві повідомили, що столична міліція не затримувала активіста «Майдану» Володимира ЛЕСИКА, про зникнення якого повідомляють ЗМІ.