Журналіст Подольський повідомив генпрокурора про відмову слідчих надати йому для ознайомлення "справу Пукача"

18:04, 07 грудня 2010
Останні події
0 0

Київ. 7 грудня. УНІАН. Журналіст Олексій ПОДОЛЬСЬКИЙ, якого разом із Георгієм Гонгадзе визнано потерпілим у кримінальній справі проти колишнього генерала МВС Олексія ПУКАЧА, повідомив генерального прокурора України Віктора ПШОНКУ про відмову слідчих надати йому для ознайомлення матеріали кримінальної справи О.ПУКАЧА.

Про це сам О.ПОДОЛЬСЬКИЙ заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За словами журналіста, сьогодні поштою він надіслав відповідного листа на ім’я генпрокурора.

Як зазначає О.ПОДОЛЬСЬКИЙ у листі, копію якого передано УНІАН, "сьогодні Ваш підлеглий ГРИЩЕНКО В.А. фактично без пояснень повідомив мені, що Генеральна прокуратура відмовляється надати мені для ознайомлення матеріали справи, де я визнаний потерпілим".

На переконання журналіста, такі дії з боку слідчого не могли відбутися без погодження з генпрокурором.

"Тому звертаюся до Вас лише формально, аби позбавити Вас можливості публічно заявляти, що Ви не знали про нахабне порушення моїх конституційних прав Вашими підлеглими", - сказано у листі О.ПОДОЛЬСЬКОГО до В.ПШОНКИ.

Крім того, О.ПОДОЛЬСЬКИЙ зазначив, що слідство "послідовно уникає розслідування тих фальсифікацій", які чинилися при розслідуванні і його справи, і "справи Гонгадзе", коли Генпрокуратурою керували Михайло ПОТЕБЕНЬКО, Геннадій ВАСИЛЬЄВ, Святослав ПІСКУН, Олександр МЕДВЕДЬКО.

"Чи стане Ваше ім’я поряд з попередниками - тепер залежить від Вас", - наголосив О.ПОДОЛЬСЬКИЙ.

Як повідомляв УНІАН, учора, 6 грудня, прес-служба Генпрокуратури повідомила, що Головне управління з розслідування особливо важливих справ завершило розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням екс-генерала О.ПУКАЧА у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. З ст. 364 Кримінального кодексу України і ч. 3 ст. 166 та п.п. «в», «і» ст. 93 Кримінального кодексу України 1960 року.

Досудовим слідством встановлено, що в ніч на 17 вересня 2000 року О.ПУКАЧ, діючи за вказівкою тодішнього міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка та інших посадових осіб, вчинив умисне вбивство журналіста Г.Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, у зв'язку з виконанням потерпілим громадських та журналістських обов'язків.

30 листопада 2010 року кримінальна справа за обвинуваченням О.ПУКАЧА у частині доведеного обвинувачення, виділена для направлення до суду. Разом з нею до суду будуть направлені матеріали щодо колишнього міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка про відмову в порушенні проти нього кримінальної справи як померлого.

Крім того, О.ПУКАЧ обвинувачується у перевищенні влади та вчиненні насильницьких дій щодо члена Київського громадського Правозахисного об'єднання «МИ» О.ПОДОЛЬСЬКОГО та знищенні службових документів Департаменту оперативної служби МВС, що містили важливу для слідства інформацію про осіб, які брали участь у проведенні незаконного спостереження за Г.Гонгадзе.

Сьогодні, 7 грудня, адвокат Мирослави ГОНГАДЗЕ Валентина ТЕЛИЧЕНКО заявила, що Генеральна прокуратура відмовила їй та О.ПОДОЛЬСЬКОМУ в ознайомленні з матеріалами кримінальної справи за обвинуваченням у вбивстві Г.Гонгадзе колишнього генерала МВС О.ПУКАЧА.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter