Київ. 3 листопада. УНІАН. Голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ), голова Конфедерації вільних профспілок України, народний депутат Михайло ВОЛИНЕЦЬ вважає, що ухвалення нового Трудового кодексу закріпить у країні монополію старих профспілок.

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, зараз проти НПГУ організовано виступають влада, олігархи і старі профспілки.

Відео дня

«Впродовж дев'яти років вони намагаються ухвалити новий Трудовий кодекс України і закон «Про соціальний діалог». Якщо їм це вдасться, в країні буде закріплена монополія старих профспілок на ведення переговорів і укладення колективних договорів, соціальний діалог, управління Фондами соціального страхування і, нарешті, представлення інтересів найманих робітників на міжнародному рівні», - сказав М.ВОЛИНЕЦЬ.

При цьому він додав, що автори законопроектів в особі лідерів старих профспілок, влади і роботодавців мають намір закріпити в Україні рабство для найманих робітників.

«Інакше як можна пояснити намір збільшити тривалість робочого тижня при тому, що зараз найбільшу кількість годин на рік у Європі працюють українці. У громадян України також найкоротші в Європі відпустки. Ці наміри суперечать не лише Конституції України, але й усім нормам міжнародного права», - додав профспілковий лідер.

Також М.ВОЛИНЕЦЬ зазначив, що новий Трудовий кодекс дає право роботодавцю використовувати технічні засоби контролю, тобто камери і звукозаписувальні пристрої.

М.ВОЛИНЕЦЬ вважає, що ухвалення документа обмежить можливості захисту інтересів працівників, адже проект Трудового кодексу дозволяє роботодавцям самостійно регулювати трудові відносини шляхом ухвалення власних нормативних актів.

Як повідомляв УНІАН, 13 травня член генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), міжнародний секретар польської профспілки «Солідарність», член місії МКП в Україні з прийому Федерації профспілок України (ФПУ) до складу МКП Анджей АДАМЧИК заявив, що Міжнародна організація праці (МОТ) і МКП критично оцінюють проект нового Трудового кодексу через підхід до питання соціального діалогу.