9 листопада, у День української писемності та мови, на Українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності.

Це унікальна акція, яку Національна радіокомпанія України (НРКУ) започаткувала у 2000 році. Відтоді щороку в цей день українці -  від великого до малого – можуть взяти участь у написанні  радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків. Радіодиктанти рідної мови існують в багатьох країнах світу, зокрема, у Польщі, Китаї, Франції.

Щороку Національна радіокомпанія отримує більш як 10 тисяч листів з радіодиктантом. Кількість учасників Диктанту національної єдності постійно зростає, а географія – поширюється. Листи надсилають не лише слухачі з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії та інших країн. Це люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Вік деяких учасників сягає 90 років.

Цьогорічний диктант проведе доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант складатиметься з 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Це: радіоприймачі, книги, компакт-диски із унікальними записами Українського радіо. Важлива умова – диктант потрібно надіслати в день його написання. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001.

Отже, 9 листопада о 16.10 на Першій та Третій програмах Українського радіо прозвучить Диктант національної єдності. Долучайтеся до загальноукраїнської акції і пам’ятайте: майбутнє нації залежить від кожного з нас. Коли народ має свою мову – його неможливо знищити.  

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram