Київ. 6 липня. УНІАН. В Україні стартує Чемпіонат з кільцевих автоперегонів, організований Федерацією автомобілістів України, і перший його етап відбудеться 9-11 липня у Черкасах.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомили президент Київського міського автомотоклубу Сергій МАЛИК і голова Комітету кільцевих перегонів Автомобільної федерації України Ігор КРИЖАНОВСЬКИЙ.

Очікується, що у змаганнях візьмуть участь близько 40 кращих гонщиків України у різних класах на спортивних автомобілях і гоночних автомобілях (формулах).

Відео дня

Довжина траси становить 2,1 км. Під час першого етапу змагань пілоти кожної залікової групи мають проїхати дистанцію довжиною 52,5 км (25 кіл).

За словами І.КРИЖАНОВСЬКОГО, проведення першого етапу передбачалося на столичному стадіоні «Чайка», але з комерційних причин організаторам довелося розглянути варіанти інших місць для проведення перегонів.

«Ми відмовилися від проведення першого етапу чемпіонату України на «Чайці», тому що не знайшли взаєморозуміння і згоди з керівництвом споркомплексу «Чайка». Нам була запропонована траса в оренду на три дні, сума була неймовірно висока – 140 тис. грн.», - пояснив він. Водночас, відзначив І.КРИЖАНОВСЬКИЙ, після багаторазових переговорів ціна опустилася до 60 тис. грн.

«Сергій МАЛИК, як організатор чемпіонату, цього року був змушений в екстрені терміни провести величезний обсяг роботи і було одержано добро від черкаського мера і надано аеродром», - повідомив представник АФУ.

За його словами, там покриття аеродрому краще, ніж на «Чайці». «На аеродромах, ви знаєте, хороше все життя робили покриття. Там же проводилися і перегони картингові, а для картингу потрібна траса більш рівна, ніж на кільці», - відзначив І.КРИЖАНОВСЬКИЙ.

Крім того, організатори назвали й інші переваги проведення перегонів на аеродромі, зокрема, можливість забезпечити максимальну безпеку як для учасників змагань, так і для глядачів, а також відмінну можливість все бачити, оскільки на «Чайці» не видно одночасно всю трасу перегонів.

При цьому І.КРИЖАНОВСЬКИЙ не виключив, що один з наступних етапів чемпіонату цього року буде проведено на «Чайці». Також існує домовленість про проведення чергових етапів змагань в Одесі і Львові. Дати проведення етапів затверджено, і з ними можна ознайомитися на сайті столичного автомотоклубу: www.kmamk.kiev.ua

Як повідомив С.МАЛИК, наступного року проведення чемпіонату планується вже на новій трасі, яка зараз будується в Євпаторії. Він підкреслив, що ця траса дасть можливість проводити в Україні перегони будь-якого рівня.