Українсько-польська компанія «Девон» вважає незаконною видачу ліцензії на Сахалінське родовище приватній структурі

18:32, 22 квітня 2010
Останні події
5 0

Київ. 22 квітня. УНІАН. Українсько-польське спільне підприємство ЗАТ «Девон» (м. Київ) вважає незаконною видачу спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами Сахалінського газоконденсатного родовища (Краснокутський район Харківської обл.) приватній фірмі «Укрнафтобуріння».

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив голова правління ЗАТ «Девон» Анджей ДІЗМАНСЬКИ.

«Ми одержали інформацію, що фірма «Укрнафтобуріння» одержала ліцензію 5 лютого. Це приватна фірма, де вплив має пан ЗЛОЧЕВСЬКИЙ (Микола ЗЛОЧЕВСЬКИЙ - голова Державного комітету з матеріального резерву - УНІАН)... Ця фірма одержала незаконно цю ліцензію», - сказав він.

При цьому він додав, що згідно з розпорядженням Кабміну № 1095-р від 26 серпня 2009 року, ліцензію на Сахалінське родовище було передано НАК «Нафтогаз України».

«Ми ставимо питання перед урядом України – коли буде реалізоване питання передачі ліцензії НАК «Нафтогаз України»? Коли ми почнемо добре працювати?», - додав А.ДІЗМАНСЬКИ.

За його інформацією, 24 квітня 2009 року всю роботу з боку ЗАТ «Девон» на родовищі було зупинено у зв`язку із закінченням терміну дії ліцензії на користування надрами Сахалінського родовища. На підставі цієї ліцензії здійснювалася спільна діяльність у рамках договору спочатку - з державним підприємством «Полтаванафтогазгеологія», а з 2007 року третьою стороною договору стала НАК «Надра України».

Довідка УНІАН. Сахалінське родовище (Краснокутський район Харківської області) є одним з найперспективніших родовищ України, і протягом останніх років воно неодноразово ставало об`єктом незаконних дій як з боку посадовців, так і представників приватних компаній, які намагалися одержати спецдозвіл на користування надрами цього родовища в обхід конкурентних процедур, визначених законодавством.

ЗАТ «Девон» з 2000 по 2009 рр. веде геологічне вивчення і дослідно-промислову експлуатацію Сахалінського родовища у рамках договору про спільну діяльність з ДП «Полтаванафтогазгеологія» НАК «Надра України».

У 2001 році польським акціонером ЗАТ «Девон» - компанією PGNiG, відповідно до проекту освоєння Сахалінського родовища, на виконання робіт бути інвестовано понад 3 млн. дол. Наприкінці 2001 року у зв`язку зі збільшенням кількості свердловин, розробку яких ЗАТ «Девон» вважало перспективною, керівництво ухвалило рішення про необхідність будівництва на Сахалінському родовищі установки комплексної підготовки газу (УКПГ). 9 жовтня 2003 р. було введено в експлуатацію УКПГ проектною потужністю 1,5 млн. куб. м природного газу і 300 тонн газового конденсату на добу. Через місяць було завершене будівництво першої свердловини, що дозволило компанії розпочати реалізацію товарної продукції власного видобутку.

ЗАТ «Девон» - спільне українсько-польське підприємство, створене в 2000 році. Компанія є одним з розробників Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища (Краснокутський район, Харківська обл.) відповідно до договору про спільну інвестиційну і виробничу діяльність, укладеного в 2000 році з ДП «Полтаванафтогазгеологія» НАК «Надра України».

36,38% акцій ЗАТ «Девон» належить компанії Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG, Польща), 25,993% - ТОВ «Правничий альянс» (м. Київ), 25,085% - Ferrous Trading LLC (Угорщина), 12,127% - НАК «Нафтогаз України».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter